نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

تجری خبر داد: صعود کوهنوردان کارگر کشور به قله 3000 متری تل انبار گرگان

رییس هیات ورزش کارگری گلستان از صعود کوهنوردان کارگر کشور به ارتفاعات 3030 متری تل انبار شهرستان گرگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان، محمد علی تجری گفت: در این صعود که امروز انجام شد، 140کوهنورد کارگر از 19 استان کشور حضور داشتند.

وی افزود: صعود سراسری کوهنوردان مرد و زن کارگر کشور به قله 3030 متری تل انبار روستای زیارت از شهرستان گرگان، با همکاری اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی، اداره کل ورزش و جوانان، هیات ورزش کارگری، هیات کوهنوردی و کانون بازنشستگان انجام شد.

تجری ادامه داد: خانه کارگر، مجموعه ورزشی کارگری غدیر، شرکت پگاه، شرکت آرد معقول، شرکت تعاونی بهساز فوم گلستان، شرکت زمزم و هیات امنای مجموعه امامزاده عبداله روستای زیارت از دیگر حامیان این برنامه بودند.

کوه تل انبار به ارتفاع۳۰۸۰ متر می باشد، این رشته کوه یکی از منابع اصلی تأمین آب شهر گرگان است که متشکل از دره‌های متعددیست که انتهای این دره به آبشار دوقلو زیارت ختم می‌شود.
کوه جنگل تل انبار در فاصله ۲۳ کیلومتری جنوب گرگان ودر ۶ کیلومتری شمال غربی روستای چهارباغ قرارگرفته است. ارتفاع آن از سطع دریا ۳۰۳۰ ‏متر است و سرچشمه رودهای چهار باغ، سوته رود و خاصه رود می باشد.
آبشارهای دره تل انبار در استان گلستان واقع است. این دره در نزدیکی روستای زیارت واقع شده.این دره متشکل از ۵۳ آبشار ۲ الی ۴۰ متری است که ۲۰ آبشار آن بیش از ۱۰ متر ارتفاع دارند.
برای بازدید از این آبشارها نیاز به مهارت های فنی و تجهیزات فرود است. ۲۵ آبشار در این دره نیازمند فرود با طناب است. فصل مناسب برای عبور از این دره از اول تیرماه تا نیمه اول شهریورماه است.

برای دیدن گزارش تصویری این خبر اینجا کلیک کنید.

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.