نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

 

سیدعلیرضا حسینی طلب مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان در جمع اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت از جذب 63 درصد کارجویان پس از فرا گرفتن آموزش های مهارتی در سال گذشته خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان، حسینی طلب گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و علی رغم تعطیلی های مکرر کارگاه های آموزشی در سال گذشته 17 هزار و 998 نفر در 18 مرکز آموزشی در 14 شهرستان توانستند مهارت های لازم را کسب کنند.
وی افزود: در 4 ماهه سال جاری 6 هزار و 893 نفر در مراکز آموزش فنی و حرفه ای آموزش های مهارتی را فرا گرفتند که پیش بینی می کنیم اگر شرایط کرونا مساعد باشد، 20 هزار نفر را از آموزش های مهارتی بهره مند کنیم.
حسینی طلب تصریح کرد: آموزش های مهارتی در استان مبتنی بر سند نیازسنجی برگزار می شود و آموزش های مهارتی از عرضه محوری به تقاضا محوری تبدیل شده است.
وی همچنین گفت: افرادی که برای ایجاد شغل به مراکز آموزش فنی و حرفه ای مراجعه می کنند، کارجو هستند و با توجه به رهگیری اشتغال انجام شده از این افراد پس از فراگیری مهارت نشان داده در سال گذشته 63 درصد از آنان جذب بازار کار شده اند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان در بخشی دیگر گفت: در طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی در 4 ماهه سال جاری 915 نفر در 375 کارگاه آموزشی دارای مهارت شدند.
وی در خصوص عملکرد آموزشی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای استان گفت: در 4 ماهه سال جاری 7 هزار و 319 نفر و همچنین در سال گذشته 11 هزار و 708 نفر در 372 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در استان دارای مهارت شدند.
حسینی طلب در ادامه بیان کرد: با توجه به سفر ریاست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در سال گذشته به استان گلستان و تصویب ایجاد دپارتمان ملی مهارت سبز در استان، این دپارتمان در غرب استان و در مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان کردکوی با هزینه ای بالغ بر 400 میلیون تومان دارای تجهیزات روز دنیا شده است و در حال حاضر در این دپارتمان نیروگاهی با ظرفیت 5 مگاواتی خورشیدی مستقر است که در هفته ملی مهارت افتتاح خواهد شد.

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.