نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گلستان گفت: فعالیت صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر در آینده به توسعه عدالت و رفاه اجتماعی در روستاها و مناطق عشایری می انجامد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، میرزاعلی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گلستان در دیدار با دانیال پولادوند گفت : فعالیت صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر برگ زرینی از خدمات نظام به اقشار محروم و در عین حال مولد جامعه است و گسترش پوشش بیمه روستایی در ادامه به توسعه عدالت و رفاه اجتماعی در روستاها و مناطق عشایری می‌انجامد.

میرزاعلی عدم آگاهی و شناخت کم مردم از خدمات و مزایای صندوق را دلیل عدم پوشش صد درصدی بیان کرد و گفت: مبالغ حق بیمه در این صندوق به نحوی است که غالب روستائیان و عشایر استان می‌توانند آن را بپردازند و با حمایت‌های دولت از خدمات بازنشستگی در ایام پیری استفاده کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ظرفیت کتابخانه‌های عمومی روستاهای استان را برای فرهنگ سازی و اطلاع‌رسانی عمومی خدمات بیمه اجتماعی مناسب توصیف کرد و گفت: صندوق نیز با انجام کارهای فرهنگی می‌تواند مخاطبان خود را در روستاها شناسایی و جذب کند.

در ادامه دانیال پولاوند مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان نیز با اشاره به برگزاری جشنواره قصه‌گوی صبا برای کودکان 5 تا 12 سال روستایی و عشایری از حمایت‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تقدیر کرد و افزود: فرهنگ‌سازی هر موضوعی باید از دوران کودکی در انسان نهادینه شود و با توجه به اینکه کتابخانه‌های عمومی، کانون حضور کودکان و نوجوانان است، بنابراین می‌توان از این ظرفیت برای اطلاع‌رسانی به خانواده‌های روستایی استفاده کرد.

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.