نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

 

 

استاندار گلستان گفت: توجه به اشتغال روستایی و بیمه اجتماعی روستاییان موجب کاهش حاشیه نشینی، کاهش وابستگی روستایی به شهر و مهاجرت معکوس به سمت روستاها می شود.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، استاندار گلستان در مراسم گرامیداشت ۱۵ مهر "روز روستا و عشایر" که باحضور، مدیران استانی و منتخبین شوراهای اسلامی و دهیاران روستاها در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، گفت: استفاده از تسهیلات کوچک در حوزه گردشگری، صنایع دستی و دیگر زمینه‌های فعالیتی در روستاها و همچنین بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر موجب ماندگاری روستاییان در محل سکونتشان می‌شود.

وی ادامه داد: در واقع این ماندگاری زمینه حاشیه‌نشینی و همچنین بروز بزهکاری‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد.

 

مهمترین برنامه ما پوشش بیشتر جوامع روستایی و عشایری است

در ادامه دانیال پولادوند اظهار کرد: مهمترین برنامه ما پوشش بیشتر جوامع روستایی و عشایری و گسترش خدمات بیمه روستائیان و عشایر در بین جامعه هدف استان گلستان است.

وی ادامه داد: فعالیت این صندوق بیمه در حمایت از قشر مولد و بر پایه اصل ۲۹ قانون اساسی بوده که روستائیان سنین ۱۸ تا ۵۰ سال می‌توانند از مزایای آن استفاده کنند.

مدیر صندوق استان گلستان در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با همراهی مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط با جامعه هدف و همچنین حمایت فرمانداران و بخشداران استان در پوشش بیشتر جوامع روستایی و عشایری از طرح بیمه این صندوق بزودی شاهد افزایش ضریب نفوذ بیمه اجتماعی در بین جامعه هدف صندوق و بهره‌مندی بیشتر  هم استانی‌های واجد شرایط از خدمات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر باشیم.

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.