نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

نشست مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت در روز یکشنبه 5 مرداد ماه در سالن کنفرانس اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان، رحمت اله نوروزی دبیر مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم شریف مردم علی آبادکتول و بخش کمالان ضمن تبریک هفته ملی مهارت و تقدیر از زحمات مجموعه آموزش فنی و حرفه ای استان، گفت: مشاغل دانش بنیان با توجه به شرایط موجود باید گسترش یابد و نیاز گسترش مشاغل دانش بنیان، مهارت است.
وی افزود: دولت دیگر جایی برای استخدامی ندارد و باید رویکرد جامعه به سمت مهارت آموزی و مشاغل دانش بنیان رود.
نوروزی تصریح کرد: قبل از پرداخت هر گونه تسهیلات اشتغال زا باید افراد مهارت های لازم شغل را طی کنند.
وی همچنین افزود: مجمع نمایندگان استان حمایت خود را از آموزش های فنی و حرفه ای اعلام میدارد تا آموزش های فنی و حرفه ای بیش از پیش بالنده تر و پویا باشد.
رمضانعلی سنگدوینی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: آموزش های مهارتی نقش موثری را در ایجاد اشتغال دارد و افراد پس از کسب مهارت های فنی در کارگاه های آموزشی می توانند با دریافت تسهیلات به صورت خوداشتغالی کسب درآمد داشته باشند.
وی افزود: ارتباط دانشگاه ها با صنعت ضعیف است و باید دانشگاه ها به حوزه مهارت ورود پیدا کنند تا فارغ التحصیلان دانشگاهی علاوه بر کسب مباحث آکادمیک، مهارت های لازم را فرا بگیرند.
سنگدوینی گفت: مهارت آموختگان چون توانمندی لازم را جهت ایجاد شغل دارند به فکر استخدام در دستگاه های دولتی نیستند.
سید علیرضا حسینی طلب مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان در ابتدا ضمن خیر مقدم به نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی، در خصوص ماموریت ها و سیاست های سازمان آموزش فنی و حرفه ای مطالبی را ارائه کرد.
وی همچنین گفت: در سال گذشته 630 حرفه آموزشی در استان ارائه شده است.
حسینی طلب افزود: در 4 ماهه سال جاری با توجه به تعطیلی کارگاه های آموزشی به علت شیوع بیماری کرونا توانستیم 7 هزار و 84 نفر از علاقمندان به آموزش های مهارتی را آموزش دهیم.
وی همچنین گفت: افزایش تعداد مهارت آموختگان و نیز افزایش سرانه آموزش های مهارتی در استان نشان از گسترش فرهنگ مهارت آموزی در استان گلستان دارد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان در ادامه گفت: 3 انتظار مهم را از مجمع نمایندگان استان داریم که نیازمند پیگیری است.
وی در این خصوص گفت: افزایش اعتبارات سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در فصل آموزش قانون بودجه سال 1400 کل کشور از 1/6 به 3 درصد،حمایت همه جانبه در قانون برنامه هفتم توسعه کشور از حوزه مهارت آموزی با تصویب پیشنهادات سازمان متبوع و این اداره کل، اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری در حوزه فرهنگی آموزشی با پیشنهادات این اداره کل و سازمان متبوع برای اصلاح آموزشی بودن این سازمان، انتظارات این اداره کل از مجمع نمایندگان استان است.

 

 

 

  

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.