نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

  حسین روانبخش در کارگروه اشتغال شهرستان گفت: در سال گذشته ۱۱۵ درصد تعهد اشتغال در شهرستان گالیکش محقق شده که از میزان تعهد تعیین شده بیشتر بوده است.

به گزارش روابط عمومی روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی گالیکش: حسین روانبخش رییس اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی در کارگروه اشتغال شهرستان گفت: در سال گذشته ۱۱۵ درصد تعهد اشتغال در شهرستان گالیکش محقق شده که از میزان تعهد تعیین شده بیشتر بوده است.

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی گالیکش با اشاره به این مطلب که ستاد اشتغال شهرستان یکی از مهمترین ستادها و جلساتی است که در سطح شهرستان برگزار می‌شود، اظهار کرد: در سال ۹۹ سهم اشتغال در شهرستان گالیکش یک هزار و ۱۶۹ نفر بوده است که خوشبختانه برای یک هزار و ۱۹۷ نفر در شهرستان زمینه اشتغال فراهم شده است.

روانبخش خاطرنشان کرد: رفع مشکل بیکاری عزم ویژه کلیه دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل را می‌طلبد، لذا همه باید با توجه به شرایط ویژه کرونا و وضعیت سخت اقتصادی و مشکلات بوجود آمده برای کسب و کارها تلاش مضاعفی داشته باشند.

معاون عمرانی فرمانداری گالیکش گفت: در سال ۱۴۰۰ تمامی دستگاه‌ها باید به صورت شبانه‌روزی در جهت رفع موانع اشتغال گام‌های موثری را بردارند و با تعامل و هم‌افزایی زمینه تولید و اشتغال را در شهرستان فراهم آورند.

محمدرضا میرنیا ‌با بیان اينکه بانک‌های عامل باید هرچه سریعتر نسبت به جذب سهمیه تخصیص داده شده درخصوص اشتغال اقدام عاجل در پیش گیرند، افزود: حتی‌الامکان بانک‌ها در امر تسهیل‌گری ضمانت وام‌ها همکاری لازم را با مشتریان و متقاضیان وام‌ها به صورت ویژه داشته باشند.

وی ادامه داد: کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد پايدار خانوارها محسوب می‌شوند، از این‌رو کلیه دستگاه‌های اجرایی در خصوص حمایت از بخش مشاغل خانگی و اشتغال، تسریع و تسهیل در صدور مجوزها را در دستور کار خویش قرار دهند.

میرنیا در پایان گفت: حدود ۹۰ درصد اشتغال کشور و دنیا در بخش مشاغل خرد و بنگاه‌های کوچک شکل گرفته است، لذا با عنایت به این‌ مسئله مهم، دستگاه‌ها باید در سطح شهرستان به این امر نگاهی ویژه و عملیاتی داشته باشند.

  

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.