نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

 

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گنبدکاووس؛ کارگاه آموزشی،ارتقای سواد رسانه ای و راهکارهای مقابله با آسیب‌های فضای مجازی درمحل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی گنبدکاووس با هدف توانمند شدن مخاطبین و انتقال دانش افراد برگزار گردید

عبدی نژاد رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گنبدکاووس ضمن عرض خوش آمدگویی به جناب سرهنگ قزلسفلو معاونت اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم پلیس فتا شهرستان گنبدکاووس گفت:، کارگاه آموزشی ارتقای سواد رسانه ای و مقابله با آسیب‌های حاصل از فضاهای مجازی بخصوص شبکه‌ها‌ی اجتماعی و بازی‌های کامپیوتری بخصوص ارائه و راهکارهای مقابله با القا خشونت در افکار و رفتار کودکان و نوجوانان کارگران تاثیر بسزایی دارد.

در این کارگاه عبدی بدراق نژاد اظهار کرد: با توجه به شیوع استفاده‌های پرخطرازفضای مجازی در بین خانواده ها ضرورت برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی به منظور ارتقا سطح دانش و فرهنگ استفاده بهینه از این دست فضاها دو و راهکارهای مقابله با آن اولویت کار است.

در ادامه کارشناس پلیس فتا شهرستان گنبدکاووس ضمن حضور در کارگاه آموزشی " ارتقاء سواد رسانه‌ای فضای مجازی" بیان داشت : مقابله با چالشها و آسیب های فضای مجازی از وظایف همگان است. 

سرهنگ قزلسفلو کارشناس پلیس فتا شهرستان گنبدکاووس ضمن حضور در کارگاه آموزشی و با ذکر لزوم آشنایی با فضای مجازی و ارتقاء سواد رسانه‌ای برای آحاد مردم و علی الخصوص کارگران زحمتکش گفت: ارتقا سواد رسانه‌ای در استفاده از فضای مجازی و آگاه سازی افراد در ارتباط تضمین‌کننده امنیت کاربران در استفاده از این فضا است.

وی ادامه داد:  استقبال روزافزون کاربران و گستردگی فضای مجازی در ابعاد مختلف افزایش آسیب‌های اجتماعی نوظهور را به همراه داشته است؛ داشتن سواد رسانه‌ای می‌تواند نقش مؤثری در کاهش این نوع آسیب‌ها و استفاده نقادانه و هوشمندانه از فضای مجازی داشته باشد.

قزلسفلو ادامه داد:از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های فضای مجازی این است که محدودیت جغرافیایی و محدودیت زمانی در این فضا وجود ندارد و دسترسی سریع و ساده به اطلاعات میسر می‌باشد.

وی در پایان افزود: از این رو افراد به انگیزه‌های مختلفی از این بستر برای رفع نیاز های خود استفاده می‌کنند که عدم شناخت و آگاهی لازم در خصوص مزایا و تهدیدات این فضا ممکن است زندگی افراد را در فضای حقیقی به چالش بکشد.

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.