نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

 

به گزارش روابط عمومي اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان گنبدکاووس، كارگاه آموزشي پيشگيري از اعتياد با هدف آگاهي بخشي و افزايش سطح اطلاعات کارکنان با موضوع آشنايي با انواع مواد و اثرات آن ها، باورهاي شايع و اشتباه در مورد اعتياد و مواد مخدربرگزار شد.

عبدی بدراق نژاد رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان گنبدکاووس، هدف از برگزاری این کارگاه را ارتقای آگاهی جامعه کاروتولید از آثار و عوارض سوء مصرف انواع مواد مخدر،رفتارهای پر خطر و پیامدهای منفی جسمانی و روانی آن و ارتقای آگاهی در مورد عوامل زمینه ساز و آشکار کننده اعتیاد به مواد به منظور پیشگیری از آسیبهای روانی و اجتماعی دانست. 

بدراق نژاددر اين كارگاه آموزشي ضمن بيان اين كه اثر مواد كم و كوچك نيست و باعث نابودي اجتماع و از بين رفتن انگيزه و غيرت مي گردد اظهار داشت: سيگار دروازه ي ورود به مواد مخدر است.

وی با اشاره به پاره اي از باورهاي اشتباه درباره ي مواد مخدر از قبيل « من معتاد نمي شوم، يكبار مصرف اشكالي ندارد، شيشه اعتياد ندارد، تحصيلات مانع اعتياد است، ورزش مانع اعتياد مي شود و ...» گفت:  بزرگترين فرماندهان زندگي ما افكار و باورهاي ما هستند كه مي توانند گاه منطقي و درست و گاه اشتباه و ناكارآمد باشند؛ چرا كه شخصيت انسان ها متفاوت است.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی گنبدکاووس گفت: تقویت زیر ساختهای مبارزه با مواد مخدر اعم از افزایش مهارتهای زندگی ،ایجاد نشاط و شادابی ،گسترش امکانات تفریحی و غیره بعنوان زیر بنای روشهای زندگی در هر جامعه می تواند ارتقای پیشگیری و مقابله در مورد آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد به مصرف مواد مخدر صنعتی و داروهای روانگردان را افزایش دهد.

در ادامه سرگرد رجبلو رئیس پیشگیری از مواد مخدر ناجا، در این کارگاه آموزشی گفت: آگاهی بخشی به جامعه بخصوص نسل جوان در زمینه مواد مخدر و کاهش آسیب‌های اجتماعی امری ضروری است و این آگاهی بخشی به مردم و جوانان برای مقابله با اعتیاد مهمترین گام در راستای پیشگیری از اعتیاد در جامعه است.

وی با بیان اینکه اعتیاد در همه سنین وجود دارد و دلایل گرایش به آن نیز در افراد با هم متفاوت است، اما این معضل در جوانان به هیجان کاذب، کنجکاوی و لذت فرد باز می‌گردد و در آن‌ها تمایل به افزایش مصرف این مواد بیشتر خواهد شد از این رو با همفکری میان همه نهاد‌های مسئول می‌توان بحث اعتیاد به مواد مخدر را ریشه‌ای حل کرد.

وی افزود: پیشگیری کردن خیلی بهتر از درمان است با وجود مشکلاتی که امروز در کانون خانواده‌ها وجود دارد، حضور یک فرد معتاد در خانواده‌ها می‌تواند مشکلات زیادی را به وجود آورد.

درپایان این کارگاه سرگرد رجبلو، با نشان دادن انواع مواد مخدرهای رایج در جامعه افزود: مواد مخدر صنعتی با شیوع قابل توجه و سهولت مصرف، به خطری جدی برای نسل جوان تبدیل شده است.
 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.