نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

 

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان گنبدکاووس، نشست  ساماندهی و حل مشکلات شرکتهای تعاونی شرق استان در محل سالن اجتماعات اداره گنبدکاووس برگزار شد و دراین جلسه فدایی مدیر تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گلستان ضمن خیرمقدم گویی اظهار داشت: اولین مشکلی که تعاونیهای مرزنشین ما دارند عدم برگزاری به موقع مجامع و عدم ارائه صورتهای مالی به اداره شهرستان.

فدائی گفت: طبق مقررات کشور، هر یک از ساکنان نقاط مرزی به نسبت درجه محرومیت، کالا از نوعی که در آئین‌نامه اجرای قانون صادرات و واردات مشخص می‌شود، برای یک‌بار در سال وارد می کنند.

وی افزود: طبق این قانون کالاهای وارده توسط مرزنشینان از ۳۰ تا ۱۰۰ درصد معافیت حقوق گمرکی و سود بازرگانی برحسب نوع کالا، برخوردارند و واردات کالای موضوع مبادلات مرزی نیاز به کسب مجوز ورود ندارد.

مدیر تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گلستان گفت: با هدف تجزبه و تحلیل شرایط فعلی واستفاده از ظرفیت تعاونی های مرزنشین جهت تامین اقلام اساسی و ارائه راهکارها و پیشنهادها برای برون رفت از وضعیت موجود و رفع مشکلات برگزار شد، وی گفت: توجه به نقش تأثیرگذار تعاونی‌های مرزنشین در کمک به رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال، تامین کالاهای اساسی و تثبیت جمعیت در مرزها،  اهمیت توجه به مسائل و مشکلات و رفع موانع موجود این تعاونی‌ها را دوچندان می‌کند.

فدایی افزود: با توجه به مشکلات پیش آمده برای تعاونی های مرزنشین از برخی بندهای مصوبه اخیر دولت در مورد واردات کالاهای اساسی، مدیران عامل این تعاونی ها پیشنهادات و راهکارهایی عملیاتی ارائه دهند تا بتوان از طرق قانونی و تشکلیل جلسات با مسئولان، مشکلاتی که در استان قابل پیگیری است را بررسی و سایر مشکلات غیرقابل حل در استان نیز به مرکز اعلام و پیگیری کنیم.

  

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.