نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندرگز، رضا حسینی فر رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندرگز از معرفی متقاضیان تسهیلات مشاغل خانگی انفرادی به مبلغ 1 میلیارد و 300 میلیون ریال به بانک های عامل خبر داد.

حسینی فر با اشاره به اینکه امروزه کسب و کارهای خانگی راهکار مهم ایجاد اشتغال و کسب درآمد به شمار می رود بیان داشت: کسب و کار های خانگی با توجه به قابلیت انجام در منزل دارای مزایایی برای شاغلین آن ها می باشد که از جمله می توان به حذف هزینه های خرید، اجاره و رهن کارگاه، حذف هزینه ایاب و ذهاب، استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده اشاره کرد. از طرفی تحولات در بخش فناوری اطلاعات در جهان و ایجاد مشاغل جدید، امکان اشتغال خانگی را برای افراد زیادی در زمینه های IT فراهم کرده است تا بتوانند از این فرصت کسب و کار خود را انجام یا معرفی نمایند.

وی افزود: مشاغل خانگی آن دسته فعالیت هایی است که توسط عضو و اعضای خانواده در فضای مسکونی و بدون مزاحمت و اخلال در آرامش واحدهای مسکونی همجوار شکل می گیرد و منجر به تولید کالا و ارائه خدمت می شود که خود به سه صورت امکان پذیر است: در قالب پشتیبان مشاغل خانگی که اشخاص حقیقی یا حقوقی هستند که مسئولیت حمایت از تعدادی از شاغلین خانگی را در کل فرآیند تولید و  ارائه خدمات، اعم از آموزش، تهیه و توزیع مواد اولیه و ابزار کار (حسب مورد ) ، مشاوره ، طرحی ، نوآوری ، بسته بندی ، بازاریابی و فروش به عهده بگیرند. در قالب تحت پوشش که افراد متقاضی انجام فعالیت تحت پوشش پشتیبان می باشند. در قالب مستقل (خوداشتغالی) که فرد می تواند با اتکاء به توان شخصی، خلاقیت و ابتکار ، به شکل خویش فرمایی به فعالیتهای تولیدی و خدماتی بپردازد که در نتیجه منجر به کسب در آمد و ایجاد فضای کسب و کار می شود.
حسینی فر در پایان مراحل دریافت تسهیلات مشاغل خانگی را به شرح ذیل بیان کرد:

متقاضیان مشاغل خانگی باید از مهارت و تخصص کافی جهت انجام شغل خانگی موردنظر برخوردار باشند.

درصورتی‌که شغل موردنظر متقاضی در فهرست مشاغل خانگی موجود نباشد، متقاضی می‌تواند شغل مدنظر خود را پیشنهاد نماید. مشاغل پیشنهادی متعاقباً بررسی و در صورت تصویب، به فهرست مشاغل خانگی اضافه خواهند شد.

اشخاصی که در قالب فرم افراد تحت پوشش ثبت‌نام می‌کنند، در صورت داشتن شرایط لازم و وجود پشتیبان متناسب با شرایط آنان، به شخص پشتیبان معرفی خواهند شد.

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.