نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

 به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گالیکش، جلسه توجیهی طرح‌های فعال بازار کار با حضور حسین روانبخش رییس اداره تعاون و جامعه پزشکی شهرستان در محل سالن جلسات شبکه بهداشت و درمان گالیکش برگزار شد.

حسین روانبخش ضمن تشکر از پزشکان ، پرستاران و کادر درمانی که این روزها در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند گفت: این روزها با بروز بیماری کرونا ، جامعه پزشکی با ایثار و فداکاری مثال زدنی، در خط مقدم خدمات رسانی به مردم و بیماران قرار دارد و برای عبور از بحران به‌وجود آمده ناشی از کروناویروس، همه مردم باید هشدارها را جدی‌تر بگیرند.

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی گالیکش با اشاره به اهمیت ایجاد و تثبیت اشتغال موجود در این روزها که ویروس کرونا مشاغل را تحت تاثیر قرار داده اظهار داشت: رویکرد‌هایی که به مقوله کارآفرینی وجود داشته این ذهنیت را شکل داده که هر وقت از ایجاد شغل حرف می‌زنیم یعنی اینکه قرار است کارخانه یا کارگاه جدیدی احداث شود. اغلب منابعی که برای ایجاد شغل پیش‌بینی شده در قالب تسهیلات به کارآفرینان داده می‌شود، اما آیا کارآفرینی فقط از مجرای ایجاد یک کسب و کار جدید و احداث یک کارخانه یا کارگاه تازه امکان‌پذیر است؟ در همه جای جهان روش بهتر برای ایجاد مشاغل توسعه مشاغل موجود است و با اصلاح ساختار اقتصادی بنگاه‌های تولیدی می‌توان شغل‌های جدید ایجاد کرد.

روانبخش تصریح کرد: طرحهای فعال بازار کار که این روزها در جهت ایجاد و تثبت اشتغال اجراییشده است می تواند درصدی از هزینه های دستمزد و بیمه نیروهای کار را تحت پوشش قرار داده و به کارفرمایان کمک کند تا از این شرایط نیز عبور کنند.

وی همچنین با اشاره به اجرای سه طرح مهم از طرح‌های فعال بازار کار تحت عنوان (کارورزی، مشوق بیمه‌ای و یارانه دستمزد) در گالیکش گفت: در طرح یارانه‌دستمزد سقف بهره‌مندی هر کارگاه حداکثر تا 5 برابر میانگین لیست نیروهای بیمه شده نزد تامین اجتماعی در 12 ماه گذشته است و بنگاه‌های جدیدالتاسیس محدودیتی در جذب کارجو ندارند. و طرح مشوق بیمه‌ای دو سال معافیت از حق بیمه سهم کارفرما برای بکارگیری هر تعداد نیروی جدید فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را دربر می‌گیرد.

روانبخش خاطرنشان کرد: طول دوره پرداخت یارانه‌دستمزد به ازاء هر نیروی کار تا سقف 12 ماه و میزان یارانه‌دستمزد 30 درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار متناسب با سال اجرای طرح است. و در طرح مشوق بیمه‌ای 23 درصد حق بیمه سهم کارفرما تا دو سال توسط وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به حساب کارفرمایان پرداخت می‌گردد.و شرایط بهره‌مندی از طرح برای کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از شیوع کرونا به صورت ویژه تسهیل شده است.

   

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.