نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

 

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گالیکش، جلسه توجیهی طرح‌های فعال بازار کار با حضور رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، و کشاورزان و دامداران شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

حسین روانبخش با حضور در جمع کشاورزان و دامداران شهرستان ضمن تشکر از جامعه کشاورزی شهرستان گفت: امروز که کشور در شرایط سخت تحریم‌ ظالمانه و غیرقانونی کشورهای استکباری به خصوص رژیم ایالات متحده آمریکا قرار دارد پشتیبانی از تولیدکنندگان ، کارآفرینان و بهره‌برداران بخش کشاورزی به مثابه حمایت از رزمندگان خط مقدم است.

روانبخش افزود: باید جلوی تولیدکنندگان و کارآفرینان فرش قرمز پهن کرد و با همه وجود در خدمت آنان بود تا چرخ‌های اقتصادی کشور با ایجاد اشتغال مولد ، تولید ثروت و رونق معیشت مردم بچرخد و باید دست سرمایه گذارانی که همه سرمایه و مایملک خود را به بیابان می آورند تا ظرفیتی از ظرفیت های بی شمار کشور را به فعلیت برسانند بوسید و این باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گالیکش گفت: هم اکنون 3 طرح مهم از طرح‌های فعال بازار کار تحت عنوان (کارورزی، مشوق بیمه‌ای و یارانه دستمزد) در گالیکش در حال اجراست و هدف از اجرای این طرح‌ها، تحرک بخشی به ایجاد اشتغال در بنگاه‌های خرد و متوسط و ایجاد بستر لازم برای اشتغال جویندگان کار است.

روانبخش در خصوص طرح یارانه دستمزد و مشوق بیمه ای که به تازگی در گالیکش اجرایی شده گفت: در طرح یارانه دستمزد سقف بهره‌مندی هر کارگاه حداکثر تا 5 برابر میانگین لیست نیروهای بیمه شده نزد تامین اجتماعی در 12 ماه گذشته است و بنگاهای جدیدالتاسیس محدودیتی در جذب کارجو ندارند. و طرح مشوق بیمه ای دو سال معافیت از حق بیمه سهم کارفرما برای بکارگیری هر تعداد نیروی جدید فارغ التحصیلان دانشگاهی را دربر می گیرد.

روانبخش خاطرنشان کرد: طول دوره پرداخت یارانه دستمزد به ازاء هر نیروی کار تا سقف 12 ماه و میزان یارانه دستمزد 30 درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار متناسب با سال اجرای طرح است. و در طرح مشوق بیمه ای 23 درصد حق بیمه سهم کارفرما تا دو سال توسط وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به حساب کارفرمایان پرداخت می گردد.و شرایط بهره مندی از طرح برای کسب کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا به صورت ویژه تسهیل شده است.

    

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.