نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

  

حسین روانبخش افزود: امروزه بیکاری درد مشترک جوانان جامعه به خصوص قشر تحصیل‌کرده است. اگر از جوانان امروزی بپرسیم که بزرگترین مشکل زندگی‌شان چیست به راحتی می‌توان گفت که بیش از 90 درصد آنها بیکاری را جزو اولین مشکل خود اعلام می‌کنند. از همین حرف می‌توان نتیجه گرفت که در حال حاضر جامعه دچار معضل بیکاری است.بیکاری امروزه تنها مختص جوانان دانشگاهی نیست، هستند مردان و زنانی که سرپرست خانوار و بیکارند.

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی گالیکش اظهار داشت: هم اکنون 3 طرح مهم از طرح های بازار کار تحت عنوان ( کارورزی ، مشوق بیمه ای و یارانه دستمزد) در گالیکش در حال اجراست و هدف از اجرای این طرح ها ، تحرک بخشی به ایجاد اشتغال در بنگاههای خرد و متوسط و ایجاد بستر لازم برای اشتغال جویندگان کار است.

روانبخش در خصوص طرح یارانه دستمزد که به تازگی در گالیکش اجرایی شده گفت: سقف بهره مندی هر کارگاه حداکثر تا 5 برابر میانگین لیست نیروهای بیمه شده نزد تامین اجتماعی در 12 ماه گذشته است و بنگاهای جدیدالتاسیس محدودیتی در جذب کارجو ندارند.

روانبخش خاطرنشان کرد: سن نیروی کار از 37سال بیشتر نباشد و برای آقایان طول دوران خدمت به حداکثر سن افزوده میشود و برای زنان سرپرست خانوار جوینده کار، شرط سنی تا سقف 45 سال تعیین می گردد و دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر با الویت دانش آموختگان دانشگاهی می توانند در این طرح شرکت کنند.

وی افزود: طول دوره پرداخت یارانه دستمزد به ازاء هر نیروی کار تا سقف 12 ماه و میزان یارانه دستمزد 30 درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار متناسب با سال اجرای طرح است.

   

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.