نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندرگز: مشاغل خانگی تسهیل حضور فعال بانوان در بخش اقتصادی است.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بندرگز، جلسه کمیته مشاغل خانگی شهرستان بندرگز با حضور دستگاه های اجرایی عضو کمیته با هدف هماهنگی دستگاه های اجرایی و بانک های عامل در جهت شناسایی طرح های با مزیت و پشتیبان در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندرگز برگزار شد.
حسینی فر رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بندرگز در این جلسه گفت: مشاغل خانگی به عنوان شغلی با منبع درآمد نسبتاً پایدار و مزایایی مانند: کاهش هزینه های اجاره محل فعالیت، نزدیک بودن شخص به خانواده و استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده در مراحل تولید، زمینه فعالیت هر یک اعضای جامعه را که مهارت کافی در به انجام رساندن یک حرفه را دارند فراهم می سازد.
وی افزود: مشاغل خانگی تسهیل حضور فعال بانوان در بخش اقتصادی است. چراکه بانوان دارای مهارت در یک کسب وکار می توانند به راحتی با مراجعه به سامانه حمایت مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به ثبت نام و دریافت کد رهگیری اقدام و در رشته شغلی مورد تقاضای خود مجوز مشاغل خانگی دریافت نمایند و از تسهیلات مشاغل خانگی بهره مند شوند.
حسینی فر بیان کرد: در سال 1398 تعداد 64 مجوز مشاغل خانگی در شهرستان بندرگز صادر و به 25 طرح مشاغل خانگی به مبلغ دو میلیارد و پانصد و نود میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.

 

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.