نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

 

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی گالیکش، در جلسه شورای اداری شهرستان گفت: خوشبختانه گالیکش روابط کارگری و کارفرمایی قابل قبولی دارد و کارگاه‌های دارای مشکل در شهرستان محدود هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی گالیکش، حسین روانبخش در جلسه شورای اداری شهرستان گفت: در حوزه شکایات کارگران در سال 98 تعداد 79 شکایات در هیات‌های تشخیص گالیکش ثبت شد که 90 درصد از این شکایات به صلح و سازش ختم شد و باعث کاهش ارسال احکام به مرجع قضایی شد.

وی افزود: پیگیری و حل و فصل واحدهای مشکل‌دار، ارائه مشاوره‌های پیش از طرح دادخواست و مذاکره با نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی را می‌توان از جمله اقدامات مهم اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی گالیکش در کاهش شکایات کارگری است.

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی گالیکش تصریح کرد: در خصوص خدمات الکترونیک به جامعه شریف کارگری سامانه جامع روابط کار جهت ثبت دادخواست‌ها و سامانه بیمه بیکاری در شهرستان راه‌اندازی شدند که در بحث بیمه بیکاری در زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون تعداد 257 نفر در سامانه ثبت نام کردند که تنها 189 نفر مشمول شناخته شدند.

روانبخش عنوان کرد: در حوزه تسهیلات روستایی تعداد 804 طرح به مبلغ 482861 میلیون ریال و اشتغال 1011 نفر به بانکهای عامل ارسال شد که از این تعداد 449 طرح به مبلغ 222164 میلیون ریال با اشتغال 527 نفر موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

وی گفت: تعداد 2398 نفر از جویندگان کار در مقاطع مختلف تحصیلی در مراکز کاریابی ثبت نام کردند که تعداد 1479 نفر یعنی 62 درصد فاقد مهارت هستند و با تفاهمی که با مرکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای صورت گرفته متقاضیان کار را جهت کسب مهارت به این مراکز هدایت می‌کنیم.

   

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.