نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گنبد گفت: 40 میلیارد تومان تسهیلات در حوزه روستایی و عشایری پرداخت شده که بیشترین آن مبلغ 27 میلیارد تومان مربوط به حوزه کشاورزی است که با پرداخت این تسهیلات 590 نفر مشغول به کار شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گنبدکاووس، حبیب اله ابراهیمی در جلسه کارگروه اشتغال این شهرستان گفت: در حوزه مشاغل خانگی تاکنون بالغ بر 650 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده و مبلغ 30 میلیون تومان از این تسهیلات باقی مانده که تا ده روز آینده این مبلغ نیز جذب می شود.

وی افزود: سهمیه امسال اشتغال شهرستان گنبدکاووس چهار هزارو 900 نفر است که از این تعداد تا تاریخ 6 آذرماه 2 هزارو 552 نفر در سامانه رصد ثبت شدند و با توجه به بسته بودن این سامانه پیش بینی می شود با اشتغال ادارات به صورت دستی این رقم به سه هزارو 500 نفر برسد.

سرپرست اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان گنبدکاووس از پرداخت 40 میلیارد تومان تسهیلات روستایی و عشایری خبر داد و گفت: تاکنون مبلغ 40 میلیارد تومان تسهیلات در حوزه روستایی و عشایری پرداخت شده که بیشترین آن مبلغ 27 میلیارد تومان مربوط به حوزه کشاورزی است که با پرداخت این تسهیلات 590 نفر مشغول به کار شدند.

وی ادامه داد: در حوزه کارآفرینی نیز با همکاری بانک های توسعه تعاون، کشاورزی و پست بانک مبلغ 10 میلیارد و 700 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

ابراهیمی گفت: در حوزه طرح های فراگیر نیز مبلغ دو میلیارد و 900 میلیون تومان برای اشتغال 34 نفر تسهیلات پرداخت شده و انتظار می رود با همکاری دستگاه اجرایی و بانک ها مبلغ تسهیلات در حوزه طرح های فراگیر افزایش یابد.

وی اذعان کرد: با توجه به آمار اعلام شده از مراکز کاریابی، در شهرستان گنبد تعداد یک هزارو 327 نفر جویای کار هستند که از این تعداد 716 نفر مرد و 611 نفر زن هستند و تاکنون 387 نفر از این افراد مشغول به کار شدند.

در ادامه برآبادی معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری ویژه شهرستان گنبدکاووس اظهار کرد: 50 میلیارد تومان تسهیلات شناور در حوزه روستایی و عشایری به پنج شهرستان شرق گلستان تخصیص یافته و انتظار می رود با ظرفیت های شهرستان و کمک مدیران اجرایی بتوانیم بیشترین این اعتبارات را جذب کنیم.

وی به مشکلات اقتصادی و تحریم های ظالمانه دشمنان در سالهای اخیر به ویژه امسال اشاره کرد و افزود: امسال سخت ترین سال را به لحاظ اقتصادی داریم اما با وجود تحریم ها و مشکلات اقتصادی میزان پروژه ها در دهه فجر امسال نسبتا خوب است.

برآبادی ادامه داد: بیش از 500 میلیارد تومان در دهه فجر سرمایه گذاری می شود که بیشترین آن مبلغ 200 میلیارد تومان است.

معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری ویژه شهرستان گنبدکاووس خاطر نشان کرد: حدود 300 پرونده در حوزه روستایی و عشایری نیاز به تسهیلات دارند که بیشترین آن در حوزه کشاورزی بوده و امید داریم بتوانیم با جذب اعتبارات شناور تخصیص یافته تسهیلات مورد نیاز را پرداخت کنیم.

 

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.