نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

رییس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان گرگان از اجرایی شدن فاز دوم طرح کاج در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گرگان، یحیی احمدپور اظهار کرد: به جهت اهمیت بسیار بالای رسیدگی بهتر به کارگران واحدهای کارگری که سرمایه اصلی چرخه تولید هستند، فاز دوم طرح ملی کاج (کاربست شیوع شناسی اعتیاد در جامعه کار و تولید)آغاز شد.


وی افزود: از مواردی که در این طرح در حال اجراست اجرایبسته خدمتی شامل آموزش به سبک زندگی سالم )ده ساعت آموزش گروهی)، ارزیابی و مشاوره سبک زندگی سالم (صدورکارت سبک زندگی، مشاوره کوتاه ، ارجاع و پیگیری)، بهبود شرایط محیط کار توسط کارفرما و اجرای شیوه نامه رویارویی با کارگران و کارکنان مصرف کننده مواد مخدر است.


احمد پور اذعان کرد: این طرح که در کل کشور و درواحدهای کارگری در 50 تا500 نفر اجرا می شود و مرحله اول آن در سال 1396اجرائی شد و مرحله دوم آن در سال 98 اجرا می شود.


وی تصریح کرد: هدف راهبردی این برنامه کاهش شیوع اعتیاد در جامعه کار و تولید به میزان 25 درصد است که از طریق اجرای برنامه های ارتقای سلامت در محیط کار عملی خواهد شد. هدف عملیاتی در سالهای 1396 و 1397 اجرای برنامه پیشگیری از اعتیاد در نصف محل های کاری 50 تا 500 نفر بود و در سال 1398 علاوه بر تقویت عملکرد بنگاه مرحله یک ، دعوت و پوشش بنگاه های اقتصادی جدید 50 تا 500 نفر در سطح شهرستان است.


رییس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان گرگان خاطر نشان کرد: ارکان عملیاتی کمیته ملی کاج (کاربست شیوع شناسی اعتیاد در جامعه کار و تولید) شاملنمایندگان اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی، مرکز بهداشت درمان و آموزش پزشکی، سازمان بهزیستی، سازمان تامین اجتماعی و کانون عالی کارفرمایان است.


برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.