نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

جلسه طرح ترسیب کربن شهرستان آزادشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرستان آزادشهر جلسه ترسیب کربن شهرستان با حضور شفائی فرماندار آزادشهر  و معاون مدیرکل منابع طبیعی استان و کارشناسان اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان به همراه مدیران شرکت تعاونی توسعه پایدار چشمه ساران در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

شفائی فرماندار شهرستان گفت: حفظ و احیای منابع طبیعی و جنگل ها اولویت اصلی دستگاه‌ها می‌باشد و کلیه دستگاه‌ها در اجرای درست طرح ترسیب کربن که در تحقق شعار سال و بهره برداری صحیح از آب و شرایط کنونی که کمبود آب احساس می‌شود ضرورت دارد و همه در انجام مطلوب اهداف طرح باید همکاری کنند.

ممشلو کارشناس تعاون شهرستان آزادشهر اظهار کرد: اجرای طرح ترسیب کربن در راستای حرکت به سمت توسعه پایدار بوده که در تامین نیازهای اصلی و اشتغال جوانان ، معیشت و درآمد خانوارهای روستایی و حفظ محیط زیست و منابع طبیعی تاثیر بسزایی دارد.

وی افزود: شرکت تعاونی فراگیر دهستان توسعه پایدار چشمه ساران با 200 نفر عضو مجری طرح ترسیب کربن در شهرستان می باشد که با ایجاد 6 صندوق خرد اعتباری حدود 2000 نفر از ساکنان روستاهای مشمول طرح عضو صندوق ها می باشند و با برگزاری محمع عمومی شرکت تعاونی به عضویت شرکت تعاونی درخواهند آمد.

 طرح ترسیب کربن با مشارکت دفتر برنامه عمران سازمان ملل متحد در 6 روستای تیل آباد،خوش ییلاق، کاشیدار، نراب، وامنان و سیب چال از توابع بخش چشمه ساران آزادشهر انجام میشود و به جذب دی اکسید کربن اضافی جو با کاشت گیاهان کمک می کند

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.