صفحه اصلي > اخبار استانی > "سامانه جامع روابط کار" در گلستان راه‌اندازی می شود

"سامانه جامع روابط کار" در گلستان راه‌اندازی می شود


16-10-1398, 12:34. نويسنده: روابط عمومی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از راه اندازی سامانه جامع روابط کار در آینده ی نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان سعید مازندرانی ظهر دیروز در جلسه شورای مدیران این اداره کل اظهار کرد: "سامانه جامع روابط کار" با هدف نظارت دقیق تر بر تنظیم روابط کار و فضای کسب و کار، حل مشکل قراردادهای سفیدامضاء، امکان اطلاع از وضعیت بازرسی کارگاه ها و حوادث ناشی از کار، کاهش زمان رسیدگی به مشکلات کارگری، افزایش رضایتمندی و بهبود خدمات بهینه به جامعه کارگری و کارفرمایی راه‌انداری می شود.

وی افزود: مديريت و نظارت هر چه بيشتر بر اجراي قانون كار و تنظيم روابط كار كشور از طريق الكترونيكي نمودن فرآيند و گردش كار فرآيندهاي حوزه روابط كار و پيمايش تمامي شاخص هاي بازار كار در محدوده مشمولين قانون كار از دیگر اهداف مهم راه اندازی "سامانه جامع روابط كار " است.

مازندرانی اذعان کرد: این سامانه دربرگیرنده 36 نرم افزار در حوزه های مختلف روابط کار است که از جمله قابلیت های این سامانه می توان به ثبت الكترونيكي قراردادهاي كار كارگران، ثبت الكترونيكي شكايات كارگران بدون مراجعه حضوري آنان، رسيدگي الكترونيكي به پرونده هاي دعاوي كارگري و كارفرمایی و الكترونيكي نمودن خدمات بيمه بيكاري اشاره کرد.

وی اضافه کرد: الكترونيكي نمودن تاييد صلاحيت شركتهاي خدماتي و مسئولين ايمني، ثبت درخواست بررسي مشاغل سخت و زيان آور، الكترونيكي نمودن ثبت، تاييد و پيگيري قراردادها، الكترونيكي نمودن بررسي و تاييد آيين نامه هاي انضباط كار، پيمان هاي دسته جمعي و طرح هاي طبقه بندي مشاغل از دیگر قابلیت های این سامانه است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خاطرنشان کرد: مقدمات راه اندازی این سامانه انجام شده و از هفته آینده در استان اجرایی خواهد شد و ضروری است همه کارگران و کارفرمایان در این سامانه ثبت نام کنند.

 

 


بازگشت