صفحه اصلي > اخبار استانی / اخبار شورای هماهنگی > مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خبر داد: بهره مندی 78 درصدی مردم استان از طرح معیشتی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خبر داد: بهره مندی 78 درصدی مردم استان از طرح معیشتی


25-09-1398, 15:41. نويسنده: روابط عمومی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از بهره مندی 78 درصد از مردم استان از طرح معیشتی خبر داد و گفت: بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر در استان یارانه طرح معیشتی را دریافت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، سعید مازندرانی در نهمین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اظهار کرد: پس از اجرای طرح معیشتی، بیش از 6 میلیون و 200 هزار نفر در کشور درخواست خود را از طریق #6369* ثبت کردند که از این بین نزدیک به نیمی از آنان به دولت اجازه بررسی اطلاعات خود را داده اند.

وی افزود: شرایط اقتصادی و تحریم ها همه اقشار جامعه را تحت تاثیر قرار داده و وظیفه دستگاه های اجرایی و حمایتی توجه بیشتر به اقشار آسیب پذیر است.

مازندرانی با اشاره به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: افزایش مشارکت مردم در انتخابات از مهمترین مسایل پیش روی ماست چراکه مشارکت گسترده مردم موجب انتخاب نمایندگانی اصلح از استان جهت راهیابی به خانه ملت می شود.

غفاری مدیرکل بهزیستی گلستان گفت: در حال حاضر 57 هزار معلول تحت پوشش بهزیستی استان گلستان است و بیش از 4 هزار و 500 زن سرپرست خانوار و همچنین نزدیک به 700 کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست را تحت پوشش سازمان بهزیستی گلستان است.

وی افزود: هزار معلول مستمری ماهانه از بهزیستی دریافت می‌کنند و مجموع مستمری که برای 33 هزار و 300 خانوار پرداخت می‌کنیم نزدیک به 5 میلیارد تومان در ماه می‌شود.

غفاری خاطرنشان کرد: سال گذشته در آذر ماه 22 هزار مستمری‌بگیر را به سازمان اضافه کردیم و اکنون نیز تعداد 8 هزار نفر پشت نوبت برای دریافت این خدمات هستند که امیدواریم این افراد را تحت پوشش خدمات خودمان قرار دهیم.

حسینی طلب مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گلستان در ادامه اظهار کرد: مهارت آموزی نقش مهمی در رونق اشتغال و کارآفرینی در توسعه پایدار دارد و امروز بخش عظیمی از فارغ التحصیلان به دلیل عدم مهارت بیکار هستند و مهارت های تخصصی یا حرفه‌ای، افراد را برای احراز شغل و کسب و کار آماده می‌کنند و یا کارآیی آنان را در انجام کار افزایش می‌دهند.

وی تصریح کرد: آموزش‌های مهارتی و گسترش آن در کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال نقش بی‌بدیلی دارد به‌طوریکه در کشورهای پیشرفته آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای همپای سایر دانشگاه‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است‌.

در پایان جلسه، مدیران دستگاه های اجرایی عضو شورای هماهنگی استان از کارگاه های آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران گرگان نیز بازدید کردند.

 

 


بازگشت