نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

قائم مقام مدیر کل صبح امروز در جلسه با معاونین گفت: بالا بردن کیفیت اداری از ارکان مهم مبارزه با فساد اداری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی محمد رهبری قائم مقام مدیر کل صبح امروز در جلسه ای که با حضور معاونین اداره برگزار شد گفت: از مراحل مختلفی می توان جلوی فساد اداری را در ادارات گرفت.

وی افزود: یکی از عوامل مهم مقابله با فساد اداری بالا بردن کیفیت فعالیت های اداری همکاران است.

محمد رهبری قائم مقام مدیر کل یاد آور شد: برخی تخلف اداری و فساد اداری را با هم یکی می دانند و به جای یکدیگر به کار می برند در حالی که این دو مفهوم متفاوتند چرا که فساد سوء استفاده از قدرت محول شده، برای نفع شخصی در بخش دولتی یا خصوصی در سطح خرد یا کلان است در حالی که تخلف هر نوع انحراف از شیوه های صحیح و قانونی انجام وظایف و استفاده نا مشروع از موقعیت شغلی است که علل آن را میتوان ریشه های فرهنگی واجتماعی ، عوامل اداری ، عوامل سیاسی و ریشه های اقتصادی نام برد .

وی در ادامه این جلسه به الکترونیکی کردن بیشتر فعالیت ها و دسترسی بیشتر ارباب رجوعان به خدمات اشاره کرد و افزود: بروز رسانی سیستم ها و کم شدن ارزش امضا از مسیر منابع انسانی باعث می شود خطا یا سوء استفاده به حداقل برسد.

قائم مقام مدیر کل در ادامه تصریح کرد: عدم پاسخگویی به موقع، عدم مسئولیت پذیری اجتماعی، عدم شفافیت در نظام اداری و عوامل گلوگاهی فساد اداری باید بررسی شوند و در مورد بعضی از موارد یاد شده اصلاحات انجام شود.

در پایان جلسه هر یک از معاونین راهکارهایی برای مبارزه با فساد اداری و شناسایی گلوگاههای اداری بیان داشتند.

 

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.