نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان گفت: تشکیل کارگروه تخصصی توسعه ی تعاونی‌ها و بررسی مشکلات آنها ضرورت دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان،سعید مازندرانی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان صبح امروز در هفته ی تعاون در جمع بانوان فعال تعاونی ها گفت:در بخش های مختلف ظرفیت های متعددی وجود دارد و ما نباید تنها به هفته ی تعاون بسنده کنیم
وی در ادامه گفت:جامعه ی ما نیاز به یک تحرک ویژه دارد با روش های قدیمی جواب های گذشته را میگیریم و هیچ تغییر ی حاصل نمی‌شود.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان یادآور شد:یکی از علل کم تحرکی تعاونی ها این است که از مشاوره تخصصی در حوزه‌ی فعالیت خود کمک نمیگیرند و بعد از مدتی مشکلات اساسی آنها حل نشده باقی می‌ماند.
سعید مازندرانی در مورد تعاونی‌های که مقفول مانده اند اظهار کرد:باید به صورت کوششی کار اقتصادی انجام دهیم و ایده های تعاونی را با کمک مسئولین تبدیل به طرح نماییم تا قابلیت اجرایی پیدا کنند .

 

 
وی افزود: تعاونی ها ی موفق بیشتر بر اساس توانمندی خودشان کار کردند اما تعاونی ها یی که بیشتر بر اساس یارانه یا تسهیلات فعالیت میکنند زیاد پایدار نیستند.
وی بیان داشت: تعاونی ها یی که قبل از تشکیل تعاونی باهم کار گروهی میکردند و اصول را رعایت میکردند بعد از اینکه تعاونی شدند هم پایدار ماندند.
در ادامه این جلسه طاهره جباری مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گلستان ضمن تبریک هفته ی تعاون به بانوان فعال حوزه ی تعاون گفت: تعاونی ها بنگاه های اقتصادی هستند که با مشارکت و سرمایه ی خود شروع به کار کردند و میتوان از آنها به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی استفاده کرد .
جباری در مورد موانع و مشکلات تعاونی ها اظهار کرد:برای حل بسیاری از موانع باید از ظرفیت اتحادیه ها کمک گرفت.
وی در ادامه اظهار کرد:باید تلاش کنیم تعاونی های در حال فعالیت را تقویت نماییم و تعاونی های که غیر فعال هستند را حمایت کنیم.
در خاتمه بانوان فعال تعاونی ها به ارائه نظر و مشکلات خود پرداختند