نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

همزمان با پنجمین روز از گرامیداشت هفته تعاون در مراسمی با حضور جمعی از مسوولان گلستان ۱۰ تعاونی برتر این استان تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان در این مراسم که سه شنبه 1400/06/16در سالن اجتماعات استانداری گلستان با حضور استاندار، معاون امور اقتصادی و مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان برگزار شد، شرکت‌ تعاونی‌های آق‌آلتین شیمی و مسکن فرهنگیان هر ۲ از شهرستان کلاله، اتحادیه شرکت تعاونی کشاورزی و مرتعداری، خدمات درمانی و بهداشتی سینا، تولیدی فرش و صنایع دستی خانجانی ماندگار ترکمن و تولیدی پوشاک بهزیست ترکمن هر چهار تعاونی از گنبدکاووس به عنوان تعاونی‌های برتر تجلیل شدند.

همچنین ۲ تعاونی دهیاری‌های بخش مرکزی مینودشت و خبازان مینودشت و حومه به همراه آراد پنجره ایرانیان از بندرترکمن و نیز تولید کود آلی ترشیز آق‌قلا به عنوان چهار تعاونی برتر دیگر تقدیر و تجلیل شد.

در این مراسم از تعاونی‌های کشت و صنعت پویان گلستان، تکا پروتئین گلستان، آویژه کشت تیرداد گلستان، دهیاران بخش مرکزی و غواصی دریا کاو به ترتیب از شهرستان‌های گنبدکاووس، کردکوی، رامیان، آزادشهر و بندرگز به همراه ۲ تعاونی مصرف کارکنان جنگل‌های گرگان و گنبد و نیز اتحادیه شرکت‌های تعاونی حمل بار گلستان از شهرستان گرگان به عنوان تعاونی‌های شایسته تقدیر، تجلیل شد.

گروه کار نمونه ملی شرکت آیلارزرع کار هیرکان در بخش کشاورزی متشکل از عبدالغفور قلی‌زاده، بهروز خیبلی تقرتپه و زینب‌السادات میراکبری در سی و دومین جشنواره ملی امتنان از کارگران، گروه‌های کار و واحدهای نمونه سال ۹۹ با اجرای طرح خاک بستر هیرکان پیت مورد تقدیر قرار گرفت.

شرکت اتحادیه تعاونی کشاورزی و مرتعداری گنبدکاووس به مدیریت عبدالوحید هلاکو از شهرستان گنبدکاووس به عنوان شرکت تعاونی برتر ملی مورد تقدیر و تجلیل ویژه قرار گرفت.

استاندار گلستان در این مراسم گفت: وجود یک شرکت برتر از گلستان در سطح ملی به عنوان افتخار بخش تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان محسوب می‌شود.

هادی حق‌شناس اضافه کرد: در قوانین جمهوری اسلامی و شرع اسلام به مساله تعاونی و همکاری و تلاش با یکدیگر تاکیدات فراوانی شده است.

وی بیان داشت: تعاونی‌ها در واقع از سرمایه‌های کوچک ایجاد می‌شود و کشورهای پیشرفته دنیا به مساله تعاونی‌ها توجه خاص و ویژه‌ای دارند.

 

وی خاطرنشان ساخت: گلستان ظرفیت بالایی در بخش تعاونی‌ها به ویژه در حوزه کشاورزی دارد که هم می‌تواند به ظرفیت تولید و رونق تولید کمک کند و هم در بخش‌های اقتصادی و اشتغال تاثیرگذار باشد.

استاندار گلستان گفت: مسائلی که در این جلسه از سوی برخی مدیران عامل تعاونی‌ها مطرح شد، نیازمند مصوبات و پیگیری‌های ملی است که مسئولان مربوطه استان مکلف به پیگیری و برطرف شدن مشکلات هستند و مسائل درون استانی باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن از سوی مسئولین و متولیان امر مورد حل و فصل قرار بگیرد.

در گلستان حدود ۲ هزار و ۵۰۰ تعاونی فعال با ایجاد ۲۷ هزار و ۷۸۲ نفر فرصت شغلی در استان وجود دارد.
گلستان حدود ۱۰ هزار تعاونی ثبت شده دارد.

 

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.