نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

 نشست صمیمانه مدیران کل با اتحادیه های تعاونی استان صبح امروز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان ، سعید مازندرانی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان صبح امروز یکشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۱۴در نشست صمیمانه با مدیران عامل اتحادیه ها و تعاونی های استان گفت:با وجود بار معنوی و فرهنگی که بر بخش تعاون هست عده ی زیادی از افراد هستند که منافع جمعی را بر منافع شخصی ارجع میدانند.
سعید مازندرانی افزود: در بخش تعاون قانون گذار سعی کرده با حمایت از اقشار ضعیف و کسانی که می‌توانند کار بکنند اما ابزار کار و سرمایه ندارند با جمع آوری منابع خرد مالی که اعضا دارند و تجمیع آن ها به صورت تعاونی ها کار های بزرگترین کنند.
مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: در گفتمان اقتصادی تعاونی که اعضا بیشتری دارد قدرت بیشتری دارد و می‌تواند چانه زنی بیشتری کند و حق خواهی و سهم خواهی کند،به همین دلیل تعاون بیشتر سعی اش بر این بوده که در بخش های کوچک نابرابری اقتصادی را جبران کند.
مازندرانی در ادامه یادآور شد:که در اوایل انقلاب تعاونی ها جایگاه ویژه ای داشتند و اکثر دستگاه ها تعاونی مصرف و مسکن داشتند و در قسمت کالای اساسی کمک میکردند کالاها ارزان تر به دست مردم برسد.
وی اشاره کرد: همه‌ی هدف این است که هزینه های تولید را کم کنیم و دست واسطه ها را قطع کنیم تا تعاونی ها فعال شوند.
سعید مازندرانی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:وقتی اقتصاد تغییر می‌کند و بازار رقابتی وآزاد می‌شود کار ها سخت و مشکل میشود ممکن است منافع شخصی بر منافع جمعی مسلط شود و تضاد هایی به وجود آید که باعث ضعیف شدن تعاونی ها میشود.
در ادامه این نشست صمیمانه محمدرضا شریفی مدیر شعب بانک توسعه و تعاون استان به ارائه عملکرد این بانک پرداخت و گفت: از ابتدای سال گذشته تا پایان مرداد سال ۱۴۰۰ ، شیش هزار و دویست میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده و نسبت هفتاد درصد بخش تعاون که لزوما باید رعایت میشد انجام شده است.
شریفی در ادامه افزود: بخش های اقتصادی که از محل بانک توسعه و تعاون استان تسهیلات پرداخت کرده اند بدین شرح است:۱۵ درصد بخش آب و کشاورزی،۵۱ درصد بخش صنعت و معدن و تجارت، ۴درصد بخش مسکن و عمران ،و ۳۰ درصد خدمات و بازرگانی .
محمدرضا شریفی یادآور شد: از سال ۹۸ تسهیلاتی که در بخش اشتغال پایدار روستایی پرداخت شده است هزار و صد میلیارد ریال بوده است

 

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.