نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان: تمامی موسسات خیریه جهت برخورداری از معافیت مالیاتی پرداختی‌ها و حمایت‌های نقدی خود را از طریق حواله الکترونیک ساتنا/ پایا در سامانه tab17.mcls.gov.ir ثبت کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان:سعید مازندرانی با تاکید بر لزوم شفافیت مالی در حوزه موسسات خیریه گفت: بر اساس بند «و» تبصره 17 قانون بودجه سال 1400 کل کشور، همه موسسات خیریه باید از تاریخ ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ به بعد تمامی پرداخت ها و حمایت های نقدی خود را از طریق حواله الکترونیک ساتنا/ پایا و درج عدد 14 رقمی (110 و شناسه ملی موسسه خیریه) در قسمت شناسه پرداخت، انجام دهند و  نسبت به ثبت نام در سامانه tab17.mcls.gov.ir اقدام کنند.
 
 مازندرانی با یادآوری این که تمامی دستگاه‌ها از جمله نهادهای عمومی غیردولتی و بنیادها موظف به ثبت نام در این سامانه هستند، گفت: نهادهایی که به هر شکل از اقشار آسیب پذیر حمایت می‌کنند، مکلفند همه حمایت‌ها و کمک‌های خود را به افراد حقیقی صرفا از طریق سامانه پایا یا ساتنا به درج کد ۲۴ رقمی در قسمت شناسه پرداخت اقدام کنند.

 

وی با بیان اینکه اطلاعات مددجویان در این سامانه وجود داشته و قابل مشاهده برای سازمان های مردم نهاد و خیریه است گفت: با راه اندازی این سامانه فعالیت های مالی موسسات خیریه در اختیار نهادهای مربوطه از جمله امور مالیاتی برای معافیت مالیاتی قرار می گیرد.

 

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان قانونمند کردن فعالیت های موسسات خیریه را از اهداف اصلی این سامانه عنوان کرد و گفت: این سامانه به نشانی tab17.mcls.gov.ir که در سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وجود دارد، نقش موثری در ارتقای شفافیت عملکرد موسسات خیریه خصوصی و مردم نهاد خواهد داشت.

مازندرانی تاکید کرد: عدم رعایت این موارد در پرداخت‌های نقدی بر اساس این قانون، سبب عدم بهره‌مندی موسسات خیریه از معافیت مالیاتی در زمینه کمک‌های نقدی پرداختی خواهد شد. 

وی خاطر نشان کرد: برای پاسخگویی به سوالات احتمالی، پست الکترونیک به نشانی Ngo@mcls.gov.ir و شماره  تلفن 0212500 در نظر گرفته شده است.
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.