نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

ثبت نام چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر که از روز اول تیرماه سالجاری در سطح ملی و استانی آغاز به کار کرده تا دهم مرداد ماه ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان،سعید مازندرانی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان  در تشریح جزییات این خبر اظهار داشت: از آنجایی که وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی یکی از اصلی ترین بازیگران اکوسیستم کارآفرینی کشور می باشد، به استناد رسالت و وظایف ذاتی خود در امر سیاستگذاری کارآفرینی و اشتغال، ارائه فعالیت های بنیادین در مسیر توسعه پایدار و ترویج کارآفرینی را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: جشنواره کارآفرینان برتر همه ساله با هدف شناسایی، انتخاب و معرفی کارآفرینان در سراسر کشور انجام می شود و تاکنون سیزده دوره جشنواره از سوی وزارت کار برگزار شده است.

مازندرانی خاطر نشان کرد: مهمترین ویژگی های جشنواره کارآفرینان برتر را استفاده از شاخص های به روز و علمی - تخصصی در انتخاب کارآفرینان اعم از نوآوری، رشد ترکیبی اشتغال، فروش، صادرات، شناسایی، انتخاب و معرفی کارآفرینان در سه بخش اقتصادی صنعت، کشاورزی و خدمات و همکاری با متخصصین حوزه های مختلف در سراسر کشور برای امور مربوط به داوری اعلام کرد.

در ادامه یاد آور شد: جشنواره چهاردهم در حالی آغاز به کار کرده که کسب وکارها حدود یک و سال نیم در کنار شرایط سخت اقتصادی کشور درگیر پاندومی کرونا نیز بوده اند و طبعا کسب و کارهایی توانسته اند بقای خود را حفظ کنند که در مسیر نوآوری گام برداشته باشند.  

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان در ادامه افزود: ثبت نام چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر تا دهم مرداد سالجاری ادامه دارد و کارآفرینان می توانند برای نام نویسی در سامانه جشنواره به آدرس : KARAFARINANEBARTAR.IR  یا KARAFARINANEBARTAR.MCLS.GOV.IR مراجعه نمایند.

وی اذعان کرد: تفاوت مهم این دوره از جشنواره با سایر دوره ها بخش گردشگری و صنایع دستی است که به عنوان یکی از بخش های تخصصی جشنواره در کنار بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات اضافه و از همکاری  وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این دوره استفاده شده است.

وی تصریح کرد: دبیرخانه استانی این جشنواره در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، مدیریت اشتغال و توسعه کارآفرینی استان بوده و در صورت هرگونه سوال پاسخگوی کارآفرینان استان می باشد.

 

مهم ترین اهداف و شرایط جشنواره کارآفرینان برتر:

هدف از برگزار جشنواره كارآفرينان برتر، شناسايي انتخاب افرادی است كه تلاش ها آنها توانسته است (يا مي تواند)، تحول قابل توجهي بر صنعت پيرامون آنها ايجاد كند. به عبارت دیگر، تلاشهای آنها توانسته است (یا میتواند):

 • منجر به معرفي نسل جديدی از محصول (خدمت)، در آن صنعت ، و درسطح منطقه ای/ملی شود.
 • فعالیتهای سنتی در آن صنعت را به فعالیت های مدرن در سطح منطقه ای/ ملی تبدیل کند.
 • نوع سازماندهي فعاليتها در آن صنعت و نوع تعامل بين بازيگران صنعت و درسطح منطقه ای/ ملی را تغيير دهد .
 • بازارهای كاملا جديدی برای صنعت درسطح منطقه ای / ملي خلق كند.
 • شرایط اصلی شرکت در جشنواره کارآفرینان برتر
 • تمامی مراحل ثبت نام جشنواره به صورت اینترنتی میباشد و ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پذیرش هرگونه فرم ومستندات به صورت دستی معذور هستند. جهت تکمیل پرسشنامه از بارگزاری مستندات در محل مربوطه اطمینان حاصل فرمایند. بدیهی است در فرایند داوری عدم وجود مستندات ذیربط منجر به عدم تخصیص امتیاز مربوطه میگردد.
 • پاسخگویی به سوالات ستاره دار(*) الزامی است و درصورت عدم پاسخگویی امکان ورود به مرحله بعد میسر نخواهدبود.
 • قبل از شروع ثبت نام، پیشنهاد میشود کارآفرین، فایل اسکن شده مدارك ذیل را در رایانه خود آماده نماید، لازم به ذکراست تکمیل فرم و الحاق مستندات میتواند طی دوره زمانی تعیین شده و در چند نوبت صورت پذیرد اما برای انجام این کار،داشتن کد رهگیری ضروری است.
 • کارآفرین)بنگاه( برتر استانی یا ملی سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر سال 1398 امکان ثبت نام در جشنواره

را نخواهند داشت.

 • مشمولین
 • بنگاه ها باید غیردولتی بوده (بیش از 15 % از سهام آنها متعلق به نهادها/شرکتهای دولتی یا عمومی نباشد)، و قبل از سال 1395 تاسیس شده باشد. براین اساس تمامی کسب و کارها بدون محدودیت در اندازه (خرد،کوچک، متوسط و بزرگ)، میتوانند در این رقابت شرکت نمایند.
 • شاخصهای انتخاب کارآفرین برتر
 • بنگاه نوآور پررشد: بنگاهي است كه اولاً در طول دوره بررسي (سالها 95 الي 98) ، يكي از انواع فعاليتهای نوآورانه را داشته  باشدوثانياً ازرشد بالايي در حجم معاملات يا اشتغالزايي برخوردار باشد.
 • محصول جدید: كالا يا خدمتي است كه حاصل فعاليت نوآورانه طي سه سال اخير بوده و از نظرويژگي يا استفاده موردنظر با كالاهايي كه قبلا در بنگاه توليد شده بسيار تفاوت دارد و ويژگي اصلي آن جديد بودن يا بسيار بهترشدن است.

جایگزینی یا توسعه معمولی سرمایه، تغییر در قیمت محصول یا بهره وری که منحصراً ناشی از تغییر قیمت عوامل تولید باشد، سفارشی سازی که با محصولات قبلی تفاوت چشمگیر نداشته باشد، تغییرات ادواری معمول در نوع محصول.

 • فناوری نوین: مجموعه ای از تكنيکهای توليد (كالا/خدمت)، كه بهبود قابل توجه در فناوريهای متداول به وجود آورد.  متحول سازترين فناوريهای نوين عبارتند از : فناوری نانو، زيست فناوری(بيو) فناوری اطلاعات، فناوری شناختي.
 • فروش عملیاتی: درآمد حاصل از فعاليت اصلي و مستمر بنگاه كه شامل عناوين مختلفي نظير فروش، حق الزحمه سود تضمين شده، سود سهام وحق امتياز ميشود كه قابل اندازه گيری بوده و درآمد حاصله بطور مستقيم وارد واحد تجاری شود.
 • حفاظت از محیط زیست: مجموعه اقدامات و الزامات زيست محيطي كه به منظور حفاظت از محيط زيست وجلوگيری از آلودگي و تخريب آن صورت مي پذيرد. برخی مصادیق آن عبارتند از: استفاده از تکنولوژی پاک، استفاده از سیستم تصفیه فاضلاب با ذکر نوع، بهببود سیسبتم های پالایش و کنترل آلاینده ها، مدیریت پسماند، انجام مستمر خوداظهاری در پایش آلودگی وفق مقررات )ارایه نتایج تسبت های صورت پذیرفته،ایجاد یا توسعه فضای سبز مشجر مناسب وفق مقررات، بهینه سازی مصرف انرژی، بهینه سازی مصرف آب، اخذ گواهینامه های استقرار مدیریت زیست محیطی و نظام ایمنی و بهداشت، فعالیتهای آموزشی به منظور ارتقای دانش زیست محیطی کارکنان و آحاد جامعه، ایفای مسئولیتهای اجتماعی در قبال خسارات زیست محیطی وارده، احیا و بهسازی تخریبهای صورت پذیرفته است.

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.