نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: برای نخستین بار در استان با کمک کمیسیون های شکل گرفته درمجمع مشورتی حوزه های انتخابیه، نظارت بر عملکرد دستگاه ها را آغاز کرده ایم و مسئولینی که توان پاسخگویی نداشته باشد از مسند مسئولیت برداشته خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان غلامرضا منتظری در نشست با جمعی از تولیدکنندگان، بانک های عامل و مدیران دستگاه های مرتبط با اشتغال با حضور در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی دو وظیفه قانون گذاری و نظارت را برعهده دارد و قانون زمانی محقق میشود که نظارت شایسته ای وجود داشته باشد.

وی افزود: وقتی در مقابل چشم ناظر و هوشمند قرار گرفته ایم ضریب کیفیت عملکرد ارتقاء می یابد و قلمرو انحرافات کاهش پیدا میکند که در نتیجه آن رضایتمندی مردم حاصل خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه بعد نظارتی مجلس بر زمین مانده است ادامه داد: بایستی نظارت در استان ها جدی تر گرفته شود و نمایندگان مجلس نباید تنها به نظارت وزرا بسنده کنند.

منتظری خاطرنشان کرد: در حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا مجمع مشورتی متشکل از افراد کارشناس و چهره های دانشگاهی و همچنین افراد با تجربه تشکیل شده است تا نمایندگان با بهره گیری از علم و تجربه این افراد با پشتوانه علمی در مجلس اظهار نظر کنند و در نتیجه رای دهند.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وظیفه نظارتی مجلس اظهار کرد: برای نخستین بار در استان با کمک کمیسیون های شکل گرفته درمجمع مشورتی حوزه های انتخابیه، نظارت بر عملکرد دستگاه ها را آغاز کرده ایم.

وی در بیان اهداف این نشست با اشاره به اینکه باید روشن شود که بین تسهیلات اعطا شده و پروژهای محقق شده چه رابطه ای وجود دارد تاکید کرد: در حوزه اشتغال و محقق شدن جهش تولید تسهیلات خوبی ارائه میشود اما خروجی مناسبی را شاهد نیستیم و این موضوع بایستی مورد آسیب شناسی قرار بگیرد.

منتظری ضمن بیان اینکه با کسانی که تسهیلات دریافت میکنند اما در بخش تعیین شده و بجا هزینه نمیکنند بایستی برخورد صورت بگیرد گفت: ضروری است این موارد بررسی شود تا علت محقق نشدن تسهیلات مشخص و اگر مانعی وجود دارد برطرف گردد.

وی در پایان بیان داشت: این نشست ها با هدف ترویج فرهنگ پاسخگویی با تمام دستگاه های اجرایی برگزار خواهد شد و مسئولینی که توان پاسخگویی نداشته باشد از مسند مسئولیت برداشته خواهد شد.

گفتنی است؛ در این جلسه سعید مازندرانی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گزارش مبسوطی از عملکرد دستگاههای اجرایی و بانکهای عامل در زمینه اشتغال و تسهیلات اعطایی اعلام کردند و بر ضرورت استفاده حداکثری از ظرفیت ها و مواهب الهی در استان و همچنین بر هدفمند کردن تسهیلات تاکید داشتند.

مازندرانی گفت: در راستای تاثیر گذاری برنامه اشتغال روستایی و عشایری که موجب درآمد و اعتبار سطح بهره وری روستاها و توانمند سازی اقتصادی روستاییان گردیده است.

وی در ادامه گفت: تا کنون 6038 طرح با تسهیلات ارزان قیمت 4785 میلیارد ریال و با اشتغال 8666 نفر در استان به بخش های اقتصادی، کشاورزی، خدمات و صنعتی اعطا شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: تا کنون 11439 طرح به مبلغ 1849 میلیارد ریال جهت بهره مندی از تسهیلات کرونا به بانک های عامل معرفی شده است که تا به حال 7608 طرح به مبلغ 1030 میلیارد ریال پرداخت شده است که حدود 56 درصد جذب شده است و باقیمانده طرح ها در فرآیند بانکی می باشد.

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.