نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

معاون امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت که در سه سال گذشته با پرداخت ۱۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی، افزون بر ۳۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان حجت ‌الله میرزایی روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از مجتمع کشت و صنعت دکتر بسکی مینودشت اظهارداشت: فرصت حضور همه افراد جویای کار در مشاغل دولتی فراهم نیست و در این شرایط افرادی که ایده، منابع مالی و یا تخصص دارند می‌توانند با استفاده از تسهیلات مناسب و همکاری سایر دانش آموختگان دانشگاهی به عنوان نیروی متخصص اقدام به کارآفرینی کنند.

وی با اشاره به ظرفیت گلستان در بخش های گوناگون افزود: تجاری سازی و مدرن‌کردن فناوری و روش‌ بهره وری این بخش ها به خصوص کشاورزی می تواند موجب رونق هر چه بهتر قسمت های زیر مجموعه و در نهایت بیشترشدن فرصت های شغلی شود.

وی به فعالیت مجتمع کشت و صنعت دکتر بسکی اشاره کرد و گفت: این مجتمع نمونه‌ای از تولید و مصرف غذای سالم برای ایرانیان و روشی صحیح برای تخصیص منابع در طرح تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری است.

معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی افزود: همه پروژه‌های مجتمع بسکی که بخش عمده آنها در کشت گلخانه‌ای، فرآوری محصولات کشاورزی، بسته بندی و تولید محصولات صادراتی است به بار نشسته که امیدواریم با تخصیص منابع جدید از محل صندوق توسعه ملی زمینه تداوم اجرای این طرح‌ها فراهم شود.

وی افزود: گلستان منطقه ای مملو از ظرفیت در تولید و فعالیت است و امیدواریم با ارایه طرح های جدید برای رونق بیشتر بخش های باغداری، زراعت، پرورش آبزیان و فرآوری محصولات کشاورزی گام برداریم.

بازدید از نواحی صنعتی مینودشت و گالیکش، دهکده گیاهان دارویی گالیکش و طرح بوم گردی و کارخانه آرد کلاله از دیگر برنامه‌های روز نخست سفر معاون وزیر تعاون به شرق گلستان است.