نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

استاندار گلستان به منظور پیگیری در خصوص مباحث و مصوبات اقتصاد مقاومتی با وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به عنوان معین استان و معاون اقتصادی وی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، دکتر هادی حق شناس اعلام کرد: در این نشست که صبح روز دوشنبه ۲۹ دی ماه و با حضور مازندرانی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گلستان در تهران برگزار شد، در خصوص سایت میگوی گمیشان و اختصاص تسهیلات ارزان قیمت برای راه اندازی سایت در قسمت ۴ هزار هکتاری پیگیری شد.
وی افزود: همچنین مقرر شد در خصوص اشتغال روستایی برای استان از محل برگشت تسهیلات مجدد مجوز داده شود که به طرحهای جدید هم تسهیلات اشتغال روستایی اختصاص یابد.
دکتر حق شناس گفت: در این نشست مصوب شد که در بحث سرمایه‌گذاری در استان برای ایجاد اشتغال جدید، شرکت‌های علی بابا و شرکت دیجی کالا ضمن حضور در استان، مراکز رشد و توسعه خودشان را در استان راه‌اندازی کنند. 
وی ادامه داد: در این خصوص قرار شد در فاز یک، به هریک از این شرکت‌ها مبلغ ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت از طریق وزارت تعاون کار پرداخت شود و تعداد ۲۰۰ نفر هم در فاز یک مشغول به کار خواهند شد .
به گفته استاندار گلستان، همچنین در خصوص مباحث مربوط به توسعه شیر پگاه استان گلستان از محل منابع و تسهیلات بانک رفاه، مصوب شد که ۸۰ میلیارد تومان از طریق بانک رفاه برای راه اندازی خطوط جدید و توسعه شیر پگاه گلستان تخصیص یابد که منجر به ایجاد اشتغال جدید خواهد شد.
 دکتر حق شناس در خصوص مباحث مربوط به اشتغال خانگی و مشاغل خرد اظهار کرد: در این زمینه مقرر شد که ظرفیت تسهیلات استان افزایش داشته باشد.
سعید مازندرانی در ادامه گفت: این نشست در پی بازدید دکتر میرزایی معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هفته قبل از این استان برنامه ریزی شده است، وی از نزدیک از چندین طرح بازدید کردند و با مسائل و مشکلات استان آشنا شدند.
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.