نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

 معاون امور اقتصادی وزیر گفت: تمامی پروژه‌های نیمه‌تمام زیرمجموعه‌های این وزارت خانه در استان گلستان تا پایان دولت دوازدهم تکمیل می‌شود. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان حجت اله میرزایی صبح امروز چهارشنبه 99/10/24 در جلسه شورای هماهنگی استان اظهار کرد: در حال حاضر چندین پروژه نیمه‌تمام در بخش تأمین اجتماعی و فنی و حرفه‌ای در استان گلستان وجود دارد که همگی آنها در این دولت تکمیل می‌شوند.

وی از سفر استانی مدیران و معاونین زیرمجموعه های وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به گلستان در اواخر بهمن‌ماه خبرداد و افزود: مشکلات و نیازهای استان از سوی مدیران مربوطه دریافت خواهد شد تا در این سفر تصمیمات لازم اخذ شود.

وی در ادامه تاکید داشت: مساله اول و مهم کشور اشتغال، تولید و فعالیت است و این استان نرخ مهاجر فرستی بالایی دارد که بصورت فصلی و انفرادی به استان های همجوار مهاجرت می کنند.

میرزایی در خصوص بروکراسی گفت: 75 درصد از مردم با این وزارت خانه به گونه ای در ارتباط هستند و این شبکه بزرگ یک فرصت بزرگ است، اگر بروکراسی ضعیف باشد روی زندگی مردم تاثیر می گذارد باید بروکراسی را روان تر کرد تا مرارت مردم کاهش یابد.

معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه احتمال سرمایه‌گذاری شستا در این استان وجود دارد، گفت: به مدیران گلستان اعلام شده که فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان شناسایی و به شستا ارائه شود تا در سفر مدیران این وزارت خانه به این استان، در خصوص آن تصمیم‌گیری شود.

میرزایی در ادامه با اشاره به وجود پارادوکس بین ظرفیت‌های گلستان و برخی شاخص‌های این استان، تصریح کرد: گلستان با وجود داشتن ظرفیت‌های جغرافیایی و اقلیمی بسیار متنوع و خیلی خوب و قرار گرفتن در کریدور اصلی شرق به غرب کشور، متأسفانه در برخی شاخص‌ها وضعیت نامطلوبی دارد.

وی، شاخص بیمه روستاییان در گلستان را بسیار پایین دانست و گفت: تلاش می‌شود در طرح ملی پوشش بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کشور، به استان گلستان سهمیه ای بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار خانوار اختصاص یابد. دولت در راستای این طرح تمامی ۱۰۰ درصد حق بیمه افراد را به مدت ۲ سال پرداخت می‌کند.

معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استفاده از ظرفیت آموزش‌های مهارتی در استان تأکید کرد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های این استان در بخش گردشگری و کشاورزی، می‌توان نیروهایی را برای به‌کارگیری در این بخش‌ها آموزش داد.

وی در آخر تاکید داشت: اگر نتوانیم کرونا را مهار کنیم هیچ کس در امان نخواهد بود، اگر آسیب دیدگان از سیل و زلزله را رها کنیم آسیب های اجتماعی متعددی به بار می آورد.

 

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.