نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

مدیرکارآفرینی و اشتغال موسی بی باک گفت: با حمایت برنامه عمران ملل متحد، کسب و کار کشاورزان آسیب دیده روستاهای شهرستان آق قلا احیا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان؛ موسی بی باک مدیر اشتغال و کارآفرینی استان گفت: کسب و کار کشاورزان بخش¬های وشمگیر و مرکزی با حمایت برنامه عمران ملل متحد به مبلغ چهار میلیارد و پانصد میلیون ریال احیا شد.
وی ادامه داد: این حمایت ذیل برنامه اشتغالزایی منطقه محور با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و فرمانداری شهرستان آق قلا و با هدف ساختن بهتر از قبل انجام شد.
مدیر اشتغال و کارآفرینی استان با اشاره به هدف پروژه تاکید کرد: پروژه های زیر ساختی از جمله لایروبی کانال های زهکشی در محدوده یلمه سالیان و خرید دینام آسیب دیده در اثر سیل شرکت سهامی زراعی شادی مهر پس از بررسی در کمیته داوری پروژه انتخاب و انجام شد.

وی گفت: هر پروژه باعث می شود 10 روستا بهره مند شوند و از مهاجرت آن ها به شهرها جلوگیری شود.

وی از اهداف بزرگ این طرح اشاره به جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، درآمدزایی و ایجاد اشتغال روستاییان بر شمرد و گفت: با این زهکشی سرنوشت حداقل 400 روستایی خرده مالک تغییر یافت.
شایان ذکر است کانال زهکشی در محدوده یلمه سالیان در برگیرنده 400 بهره بردار و 3500 هکتار و همچنین خرید دینام برای شرکت شادی مهر، کسب و کار 380 کشاورز و 1048 هکتار را تحت تاثیر قرار داده است.

 

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.