نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

در راستای اجرای طرح اقدام ملی مسکن برای حمایت از کارگران و زنان سرپرست خانوار کارگر و بازنشستگان در جلسه ای که با حضور دکتر صادقی فر معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون کار رفاه اجتماعی و آقای دکتر غراوی معاون عمرانی استانداری گلستان برگزار گردید مدیرکل مسکن و شهرسازی و مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان اعلام کردند صدرصد زمین مورد نیاز برای کارگران ثبت نام کننده در طرح اقدام ملی مسکن در استان تامین گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان: ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه هماهنگی و اقدام طرح ملی مسکن کارگری و تامین زمین و همچنین طرح های اشتغال روستایی خبر داد: بیش از 358 هزار و 700 کارگر ثبت نام نمودند که از این تعداد، 3600 نفر گلستانی و تعداد 109 نفر زن سرپرست خانوار کارگر هستند. حدود 9 درصد زن سرپرست خانوار کارگر است.

صادقی فر در ادامه گفت: برنامه های حمایتی خاصی برای زنان سرپرست خانوار در نظر گرفته شده است و تمامی کارگران ثبت نام شده دهک بندی شده اند از دهک یک تا دهک نه. حدود 70 درصد در دهک 6 قرار دارند.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تاکید کرد: برای دهک های پایین تر حمایت به صورت کاملتر است و در دهک های بالاتر تسهیلات 100 میلیون تومانی در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: بسیاری از مردم رویای به دست آوردن خانه را دارند اما توان پرداخت حتی پیش پرداخت را ندارند و در این مرحله اعتماد سازی نیز نقش بسزایی دارد و سعی ما بر این است که با حمایت از دهک های پایین تر به صورت وام بلاعوض کمک کنیم.صادقی فر افزود: کمک بلاعوض یا وام فقط به شماره حساب شخص مورد نظر واریز خواهد شد و به دست خود فرد نخواهد رسید.

معاون فرهنگی اجتماعی وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: با کمک بنیاد مستضعفان، کمیته امداد امام خمینی، ادارات زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک های عامل و خود وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بسته های حمایتی متفاوتی برای دهک ها تعریف شده است.

وی خاطر نشان کرد: این وزاتخانه در شناسایی و تایید افرادی که دارای تمکن مالی هستند و در دهک های بالاتری قرار دارند بسیار تلاش کرده است زیرا هدف این است که به گروههای خاص دهک های پایین تر کمک شود. همچنین بسته های حمایتی برای زنان سرپرست خانوار کارگر متفاوت خواهد بود.

 

 

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.