نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

به مناسبت روز روستا و عشایر بازدید از چندین طرح به طور همزمان با حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سنگدوینی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان سعید مازندرانی به همراه سنگدوینی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی از پنج طرح اشتغال روستایی و عشایری، طرح  خوراک دام و طیور شرکت سرمایش شباویز هیرکان، طرح تولید سوسیس و کالباس شرکت بهاران گوشت گلستان، استخر سرپوشیده روستای قانقرمه آق قلا، طرح تولیدی پوشاک نصرآباد و همچنین از شرکت تعاونی تولیدی انواع اورتز لوازم پزشکی در شهرستانهای  گرگان و آق قلا بازدید بعمل آوردند و از نزدیک در جریان روند پیشرفت فیزیکی طرح ها، و میزان اشتغال و مشکلات آنها قرار گرفتند.

این طرحها که در رسته های صنعت و خدمات در حال اجرا یا در آستانه بهره برداری هستند در مجموع بیش از 100فرصت شغلی بصورت مستقیم فراهم آورده است.

مازندرانی با تشریح عملکرد تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری گفت: نظارت بر اجرای صحیح پروژه های طرح های روستایی و عشایری با دقت و حساسیت بیشتری انجام می شود.

وی خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از انحراف منابع تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری چندین لایه کنترل و نظارت وجود دارد و یکی از برنامه های مهم ما نظارت دقیق و عدم ایجاد انحراف در پرداخت تسهیلات است.

مازندرانی تاکید کرد: مجریان طرح هایی که به تعهدات خود عمل نکنند قطعا طبق شیوه نامه مواجهه با مصادیق مغایر با تعهدات متقاضیان تسهیلات روستایی و عشایری برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان یادآور شد: تاکنون 5969 طرح به میزان چهار هزارو پانصدو هشتاد میلیارد ریال از تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری بهره مند شده اند که زمینه شغلی 8475 نفر را فراهم نموده است.

 

سنگدوینی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز رضایت از طرحهای مورد بازدید گفت: علت اصلی مهاجرت روستائیان به شهرها عدم اشتغال و درآمد مناسب در روستاهاست.

وی افزود: افزایش درآمد و تامین نیاز خانوارهای روستایی باید در اولویت برنامه های مسئولین قرار گیرد.

 

 

 

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.