نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: در دوره ای که وابستگی عمومی مردم به فضای مجازی بسیار زیاد است، غفلت از این فضا خالی کردن میدان برای عرصه های فرهنگی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، سعید مازندرانی در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر این اداره کل اظهار کرد: یکی از واجباتی که در دین ما برای ارتقاء معنوی افراد و بهبود سلامت جامعه به آن تاکید شد، امربه معروف و نهی از منکر است و عالی ترین رتبه آن زمانی است که انسان به اصلاح خود همت کند که در این صورت گفتار و کردار او موثرتر خواهد بود.

وی با تاکید بر ضرورت تدوین برنامه های موثر در حوزه امربه معروف و نهی ازمنکر تصریح کرد: با تغییر و دگرگونی راه های ارتباطی و بهره گیری بیشتر مردم از شبکه های اجتماعی، وابستگی عموم مردم به فضای مجازی بسیار زیاد شده و غفلت از این فضا خالی کردن میدان برای عرصه های فرهنگی است چراکه بسیاری از عادات رفتاری و فرهنگی در جامعه در بستر فضای مجازی در حال شکل گیری و شکل دهی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با اشاره به اصل پیشگیری بهتر از درمان است، اذعان کرد: اگر در امربه معروف موفق عمل کنیم، حتما کار ما در نهی از منکر آسان تر خواهد بود و این موضوع در مسائل آسیب های اجتماعی به ویژه در جامعه کار و تولید نمود بیشتری دارد.

وحید پیام نور معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان نیز اظهار کرد: امر به معروف و نهی ازمنکر یکی از شیوه های مطالبه گری صحیح در جامعه است و حفظ و گسترش این فریضه در بین مردم در حل بسیاری از مشکلات اجتماعی مفید خواهد بود.

وی با اشاره بر فراجناحی و فراقوه ای بودن فعالیت های ستاد امربه معروف و نهی از منکر تاکید کرد: در هر بخش و دستگاهی مصادیق امربه معروف و نهی ازمنکر متفاوت است و احصاء این مصادیق و روش های عملیاتی کردن آن ها در کیفیت ارائه خدمات دستگاه های اجرایی موثر است.

معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان اذعان کرد: با بررسی چالش های جامعه در حوزه فرهنگ تعاون و همکاری، گسترش فرهنگ کار و تلاش و توجه به عدالت و رفاه اجتماعی، می توان ضمن بهره گیری از مدل های روز و پیاده سازی آنها، در جهت حفظ سرمایه های اجتماعی و اعتماد عمومی گام های موثری برداشت.

در پایان جلسه حکم انتصاب دکتر مازندرانی به عنوان رییس شورای امربه معروف و نهی از منکر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به وی اهدا شد.

 

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.