نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از ثبت نام بیش از 6 هزار و 400 نفر در سامانه بیمه بیکاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، سعید مازندرانی در گفتگو با خبرنگاران گفت: بر اساس مصوبه دولت مقرر شده است مبلغ  5 هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه بیکاری تخصیص داده شود تا افرادی که به صورت غیر ارادی شغل خود را از دست داده اند و مشمول قانون کار و قانون بیمه بیکاری بتوانند از این تسهیلات در قالب بیمه بیکاری استفاده کنند.

وی افزود: شیوه نامه اجرایی جدیدی برای تحت پوشش قراردادن کارگران مشمول قانون کار و تامین اجتماعی که قانون بیمه بیکاری نیز شامل حالشان می شود و در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا به طور موقت بیکار غیر ارادی شناخته شده اند تدوین شده است . 

مازندرانی تصریح کرد: به منظور جلوگیری از مراجعه حضوری ارباب رجوع سامانه ای به نشانی  bimebikari.mcls.gov.ir طراحی شده است تا افراد بتوانند با مراجعه به این سامانه، با وارد کردن اطلاعات شغلی و شخصی خود  نسبت به تکمیل در خواست خود اقدام کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان اظهار کرد: از زمان آغاز ثبت نام در سامانه بیمه بیکاری تا کنون، 6 هزار و 400 نفر در استان متقاضی دریافت مقرری بیمه بیکاری شدند که فهرست آنان برای صحت سنجی به سازمان تامین اجتماعی ارسال خواهد شد.

وی اضافه کرد: برای افرادی که براساس ضوابط قانونی حائز شرایط شده اند پیامکی مبنی بر ورود مجدد به سامانه و درج نام و کد شعبه تامین اجتماعی مربوطه و همچنین حساب بانکی فرد ارسال می شود .

مازندرانی تاکید کرد: بر اساس شیوه نامه، 10 گروه فعالیت و زیر بخشهای اقتصادی به عنوان فعالیت هایی که متاثر از ویروس کرونا بوده اند  و به صورت غیر مترقبه کسب و کار آنها دچار آسیب شده و کارگران این فعالیت ها نیز مشمول قانون کار و بیمه بیکاری باشند می توانند برای مدت سه ماه (اسفند ماه 98 لغایت اردیبهشت 99) از مزایای بیمه بیکاری طبق ضوابط قانونی بهره مند شوند.

وی در این رابطه افزود: همچنین برای سایر بنگاه هایی که جزو 10 گروه شغلی مذکور نبوده اما به دلیل اثرات ناشی از این ویروس ناچار به کاهش فعالیت و تعدیل بخشی از نیروی کار خود شده اند نیز با تشخیص مدیران کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و تامین اجتماعی استان می توانند از مزایای بیمه بیکاری استفاده کنند.

وی بیان کرد: سایر بیمه شدگان از جمله بیمه های خاص، مشاغل آزاد ، خویش فرمایی ، بیمه کارگران ساختمانی ، قالیبافان رانندگان حمل و نقل شهری و ... که از شمول قوانین ذکر شده مستثنی شده اند را  شامل نمی شود.

افراد دارای شرایط استفاده از مقرری بیمه بیکاری باید سه شرط مشمول قانون کار، مشمول تامین اجتماعی و مشمول قانون بیمه بیکاری را دارا باشند.

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.