نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان بر همکاری دستگاه های اجرایی به منظور کمک رسانی و حل مشکلات مردم به ویژه در مناطق سیل زده تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، سعید مازندرانی در جلسه شورای هماهنگی سازمان های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان که در آق قلا برگزار شد، اظهار کرد: همدلی و همراهی خوبی در انجام امور محوله و مشترک در دستگاه های عضو شورای هماهنگی استان وجود دارد و ظرفیت این شورا تقریباً معادل 40 درصد ظرفیت دستگاه های اجرایی استان است و این فرصت مناسبی برای شهرستان آق قلاست تا برخی از مشکلات این شهرستان از این مسیر رفع شود.

وی افزود: نقطه قوت این همدلی در خدمت رسانی به سیل گلستان بسیار مشهود بود به نحوی که برخی از مدیران شخصاً در مناطق سیل زده حضور داشته و به خدمت رسانی مشغول بودند.

مازندرانی خاطرنشان کرد: اداره کل فنی و حرفه ای در ارائه خدمات فنی و مهندسی، مدیریت درمان در ارائه خدمات بهداشتی و پزشکی، اداره کل تعاون و کار و رفاه اجتماعی در خدمات بیمه بیکاری، بهزیستی در ارائه خدمت مشاوره و توانبخشی به معلولین و سالمندان...، بانکها و صندوق ها در ارائه خدمات و تسهیلات، بیمه روستایی و عشایری هم در ارائه خدمات بیمه ای و رفع مشکلات مخاطبین این صندوق در ایام سیل بی وقفه به خدمت رسانی مشغول بودند.

وی تصریح کرد: حداقل 60 تا 70 درصد جمعیت استان به نحوی با مجموعه شورای هماهنگی تعاون کار ورفاه اجتماعی ارتباط تنگاتنگ دارند و از قبل از تولد تا پس از مرگ از مخاطبان این دستگاه ها به شمار می روند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان بیان کرد: در زمینه اشتغال شهرستان آق قلا 1800 سهمیه داشتیم که 1425 شغل ایجاد شده که در واقع 79% تحقق در این زمینه را شاهد بودیم و در زمینه اشتغال روستایی و عشایری 388 طرح به بانک ارسال شده که 240 طرح از تسهیلات بهره مند شدند و مبلغ 207 میلیارد ریال به این طرح ها پرداخت شده است که در طی آن 327 شغل جدید ایجاد شد.

وی افزود: در طرح کارورزی نیز از 108 کارورز واجد شرایط شهرستان آق قلا  9 کارورز عقد قرارداد شده اند و در حوزه مشاغل خانگی در سال 97 تعداد طرح های معرفی شده به بانک ها 203 طرح بوده که 110 طرح آن پرداخت شد و در سال جاری اعتبار 3000 میلیون ریالی برای مشاغل خانگی در نظر گرفته شده است. 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.