نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حدود 4800 نفر از کارگران بیمه شده در کشور که در اثر حادثه سیل بیکار شدند، مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، کریم یاوری در همایش کارشناسان بیمه بیکاری استان اظهار کرد: در شرایط خاص اقتصادی کشور و جهت گیری کلی نظام به سمت اقتصاد مقاومتی و رونق تولید، کارگران و کارفرمایان و بنگاه های اقتصادی در خط مقدم جبهه اقتصادی قرار دارند و با همه توان خود همانند تمامی مراحل حساس انقلاب، در ارائه خدمت به کشور و حفظ نظام در صحنه حاضرند.

وی افزود: پیگیری و حل و فصل مشکلات بنگاه های اقتصادی در جهت صیانت از نیروی کار و تثبیت اشتغال و پایداری تولید و حفظ حیات اقتصادی بنگاه ها، بخشی از وظایف مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و یکی از راه های صیانت از نیروی کار، پوشش بیمه بیکاری برای کارگرانی است که بدون اختیار از کار بیکار می شوند.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: یکی از نمونه های عینی صیانت از نیروی کار، برقراری بیمه بیکاری برای بیش از 4 هزار و 800 نفر از کارگران بیمه شده در مناطق سیل زده در کشور بود که در اثر سیل بیکار شدند.

وی اضافه کرد: بیمه بیکاری نوعی حمایت اجتماعی است و تامین اجتماعی با دریافت حق بیمه مقرر به بیمه شدگان مشمول قانون کار که بدون میل و اراده بیکار شدند، بیمه بیکاری پرداخت می کند و هم اکنون 260 هزار نفر در کشور از این مقرری استفاده می کنند.

یاوری خاطرنشان کرد: کارگران مجرد مشمول قانون بیمه بیکاری حداقل 6 ماه و حداکثر 36 ماه و کارگران متاهل از 12 تا 50 ماه به نسبت سابقه کاری می توانند مقرری بیه بیکاری دریافت کنند.

وی تاکید کرد: پیگیری برای اشتغال مجدد مقرری بگیران در اولویت وظایف قانونی ماست و در سال گذشته حدود 18 هزار نفر از مقرری بگیران، اشتغال مجدد پیدا کردند و حدود 28 هزار نفر نیز برای مهارت آموزی و بازآموزی و تجدید مهارت با هدف اشتغال مجدد به مراکز آموزش فنی و حرفه ای معرفی شدند.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اذعان کرد: در جهت صیانت از نیروی کار و پایداری تولید و حفظ حیات اقتصادی بنگاه ها، در سال گذشته با حمایت های موثر از 1841 بنگاه اقتصادی موجبات تثبیت بیش از 350 هزار شغل در کشور فراهم شد.

وی تاکید کرد: مسایل مربوط به بنگاه های مشکلدار را با جدیت رصد، پیگیری و دنبال می کنیم.

 

  

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.