نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

سازوکار اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار بررسی شد

در نشستی سه جانبه با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل امور بانوان استانداری و رئیس جهاد دانشگاهی گلستان، ساز و کار اجرایی شدن طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در استان بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، ظهر امروز و به منظور بررسی روند اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار، مدیرکل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل امور بانوان استانداری و رئیس جهاد دانشگاهی استان با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

سعید مازندرانی مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی گلستان در این نشست اظهار کرد: طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار به استناد بند ت ماده 80 قانون برنامه ششم توسعه، برای 6 هزار زن سرپرست خانوار در 23 استان مبتنی بر طرح الگوی نوین مشاغل خانگی و با مشارکت اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری (بعنوان کارفرما)، جهاد دانشگاهی (بعنوان مجری) و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی (بعنوان ناظر) اجرا می شود.

وی افزود: اعتبار پیش بینی شده در کشور 30 میلیارد ریال است که از محل اعتبارات معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تامین شده است.

مازندرانی تصریح کرد: در این طرح ابتدا زنان سرپرست خانوار واجد شرایط شناسایی و تعیین خواهند شد و سپس در چهار مرحله بررسی اولویت و پتانسیل منطقه، بررسی و تایید طرح ها، توانمندسازی متقاضیان با اتصال به بازار و توسعه شبکه فروش محصولات و در نهایت حمایت مالی و غیرمالی و پایش و نظارت بر طرح ها، اجرا خواهد شد.

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.