نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

اشتغال مسأله‎ای فرابخشی است/ هدف ما در استان گلستان در سال 1396کاهش نرخ بیکاری از 0.8 الی 1.2 درصد است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، دکتر علی ربیعی دیشب در گفتوگو با مردم استان گلستان، اظهار کرد: مسأله اشتغال مسأله یک وزارتخانه، بخش و یا یک قوه نیست بلکه مسألهای فرابخشی است که باید با همکاری و مشارکت همگانی حل شود.

وی با بیان اینکه کارها و سیاستهای ما در ربع آخر سال 1392 تا 1395 تثبیت شغل بوده است، گفت: با توجه به فرهنگ ایرانی و سیاستهای دولت نیروهایی که باید وارد بازار کار میشدند به محیط دانشگاه وارد شدند طوریکه در سال 1395 یک میلیون و 230 هزار نفر وارد بازار کار شدند که بیش از 800 هزارنفر از آنها از نیروهای تحصیلکرده بودند.

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه علاوهبر این مسأله با افزایش نرخ مشارکت مواجه شدیم و تقاضای افراد برای استغال افزایش یافت، یادآور شد: جمعیت بالای جویای کار نیازمند یک جهتگیری بنیادین بود و به همین دلیل است که ایجاد 700 هزار شغل نمود کمی دارد.

ربیعی افزود: برخی پروژههای اقتصاد مقاومتی در استان گلستان ۱۱۲ درصد و برخی دیگر ۱۲۲ درصد تحقق داشتند البته برخی از پژوه ها هم در حدود ۶۰ درصد انجام‌شده که علت خاص خود را دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابیان اینکه جلسات آشوراده را جلو انداخته‌ایم تا سریع‌تر به نتیجه‌ای در رابطه با آن برسیم، در رابطه با ظرفیت راه‌آهن گفت: راهآهن نه‌تنها به استان بلکه بر اساس یک ظرفیت حمل‌ونقل میتواند بر کاهش قیمت کالا تأثیرگذار باشد.

وی بابیان اینکه جلسه دوشنبه آتی دولت با موضوع اقتصاد مقاومتی و با حضور استانداران برگزار می‌شود، افزود: برنامه‌ای که برای استان گلستان در نظر گرفته‌ایم این است که نرخ بیکاری را از ۰.۸ تا ۱.۲ درصد کاهش دهیم.

ربیعی بابیان اینکه در گلستان دو منطقه کلی اقتصادی داریم، تصریح کرد: در منطقه شمال و به سمت ترکمن‌صحرا برش منطقه‌ای زده‌ایم که در آن گردشگری، کشاورزی، حمل‌ونقل، پرورش طیور و ... به‌عنوان اشتغال تکمیلی در کنار پروژه‌های بزرگ هدف گزاری شده است.

وی گفت: در منطقه جنوبی استان علاوه بر باغداری و زنبورداری، صید و صیادی هم تحت عنوان طرح تکاپو دنبال می‌شود.

ربیعی اظهار کرد: زهکشی، آب، فولاد دو میلیون تنی و موضوع دو هتل از دیگر موضوعاتی است که در گلستان دنبال میکنیم.

وی تصریح کرد: طی جلساتی که با سرمایه‌گذاران پتروشیمی داشتم به این نتیجه رسیدیم که فضای کافی برای پتروشیمی در گلستان محیاست و در منطقه شمال کشور می‌تواند بازار داشته باشد.

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.