نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که دولت سیزدهم، سکوی پرتاب بخش تعاون خواهد بود، گفت: باید این بخش را از کنج عزلت و غربت بیرون آوریم.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر حجت الله عبدالملکی در آئین تجلیل از تعاونی های برتر ملی و افتتاح 268 طرح تعاونی گفت:  ادغام سه وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی می توانست فرصتی را برای ارتقای بخش تعاون فراهم کند اما متاسفانه از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده نشده است و باید در دولت سیزدهم این بخش را تقویت کنیم .
وی تعاون را یکی از نمادهای اقتصاد درون زا دانست که می تواند همه ظرفیت ها را بسیج کند ،تصریح کرد:  هم اکنون اقدامات بسیار خوبی در حوزه های نوآوری و تعاونی های سنتی صورت گرفته است و اگر عنصر نوآوری به تعاونی های سنتی اضافه شود ارتقای بخش تعاون را شاهد خواهیم بود.
عبدالملکی ادامه داد: در مراکز مختلف نوآوری و پارک های فناوری باید تیم سازی به صورت تعاونی صورت گیرد که اگر این اتفاق بیفتد حمایت‌های دولتی را خواهیم داشت.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: پنج رکن اساسی مردمی بودن، عدالت محوری، دانش بنیان ، برون و درون گرا بودن در بخش تعاون وجود دارد که باید به همه این ارکان توجه شود.
وی با اشاره به این که تعاون تجلی معنای مردمی بودن است، گفت: فعالیت ها در تعاون به صورت مشارکتی و با استفاده از ظرفیت های مختلف مردمی صورت می گیرد.
عبدالملکی بیان کرد: تعاونی دارای مبنای عقلی و دینی است، همچنین معنای عرفی دارد یعنی از زمانی که انسان حیات خود را شروع کرده فعالیت ها به صورت مشارکتی بوده است.
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: تعاون، در کشور دارای بعد قانونی بوده و در سیاست های کلی نظام بر آن تاکید شده است.
وی معتقد است:  صادرات، در حوزه تعاونی ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است که باید به آن پرداخته شود، ضمن این که الگوی تعاون در جهان موفق عمل کرده است.
عبدالملکی گفت: اگر اصل در فعالیت های اقتصادی، بخش تعاون باشد،  به اهداف سهم ۲۵ درصدی تعاون خواهیم رسید.  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این که تعاون، محور اقدامات اساسی و مقررات زدایی خواهد بود، گفت: در حوزه شفافیت و تحقق دولت الکترونیک اقدامات خوبی نیز صورت گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: اکنون سهم بخش تعاون زیر ۳.۵ درصد است که باید این سهم ارتقا یابد و به سمت تعاونی های ایجادی حرکت شود.

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.