نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

با محوریت حمایت از تعاونیهای بانون جلسه ای  با حضور معاونت تعاون ومدیر کل امور بانوان جلسه ای برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان در این جلسه که با هدف شناسایی تعاونی های بانوان از زمانی که فعال بوده اند اما به جهت عدم نقدینگی یا عدم بازار عرضه راکد یا غیر فعال شده اند مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

محبوبه فدایی معاون تعاون، اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان جهت حمایت و برون رفت از حالت غیر فعال وراکد در وهله نخست اعلام کرد که تعاونیهای بانوان غیر فعال رصد و پالایش می شوند و طی جلسه مشترکی نسبت به مساعدت های لازم اقدام نمایند و سپس در راستای پویایی و جهش در فعالیت تعاونیهای بانوان و بازار عرضه تفاهم نامه ای منعقد شود و پل ارتباطی مابین پیشرانان و تعاونی های تولیدی و خدماتی برقرار شود تا تعاونی بانوان خصوصاً تعاونیهای زنان سرپرست خانوار مورد حمایت ویژه قرار گرفته شوند.

 معاون تعاون در ادامه خاطر نشان کرد: توجه به اهمیت جایگاه زنان در اشتغال و کارآفرینی، ایجاد و تقویت تعاونی‌های بانوان موجب می‌شود تا زنان در کنار مردان به تولید سرمایه و ارائه خدمات اجتماعی، اقتصادی و سایر فعالیت‌ها بپردازند. درصورتی که جامعه زنان جویای کار با مزایای فعالیت‌های گروهی و کار جمعی آشنا و دستگاه‌ها به اجرای مزایای قانون بخش تعاون ملزم شوند،‌ جهش اقتصادی در حوزه زنان و اشتغال پایدار به وجود خواهد آمد.

وی در ادامه افزود: نبود نقدینگی یکی از مشکلات عمده تعاونی‌های زنان است اما حمایت بانک‌ها در اختصاص وام و تسهیلات ارزان قیمت به بقاء و ماندگاری آن‌ها در بازار کمک می‌کند.

 

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.