نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از ثبت و تشکیل 129 شرکت تعاونی در سال 98 در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، ابوالقاسم یوسفی گفت: در سال گذشته 129 شرکت تعاونی با 3 هزار و 206 عضو و 2 هزار و 341 فرصت شغلی در استان تشکیل شد.

وی افزود: تعاونی های توسعه عمران شهرستانی، سهامی عام و بانوان از جمله مهمترین تعاونی های ثبت شده درسال گذشته بودند.

یوسفی اذعان کرد: برای تقویت شرکت های تعاونی در سال گذشته 40 هزار و 395 نفر ساعت دوره آموزشی حضوری و 21 هزار و 599 نفرساعت نیز آموزش مجازی برگزار شد.

وی ادامه داد: درسال 98 تعداد 2 هزار و 120 مورد بازرسی و نظارت مالی بر تعاونی ها و همچنین بررسی و بازدید از مجامع شرکت های تعاونی انجام شد که نسبت به سال 97، رشد 11.5 درصدی را شاهد بودیم.

مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان تصریح کرد: در ایام شیوع بیماری کرونا و به منظور حمایت و تقویت تعاونی ها، به 10 شرکت تعاونی تسهیلات حمایتی ویژه کرونا به مبلغ 22 میلیارد ریال پرداخت شد.

وی خاطرنشان کرد: حمایت از پایان نامه ها و طرح های تحقیقاتی، حسابرسی از تعاونی ها، برگزاری همایش ها و کارگاه های آموزشی و تشکیل جلسات اتاق فکر تعاون، بخشی دیگر از اقدامات حوزه تعاون در سال گذشته بود.

در استان گلستان با یک میلیون و 869 هزار نفر جمعیت، 2 هزار و 829 تعاونی فعال با بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر عضو وجود دارد که در 14 گرایش در زمینه های تولیدی، توزیعی و خدماتی فعالیت می کنند.

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.