نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

رئیس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان از بازرسی کارگاه ها و تونل های معدن زغالسنگ شهرستان مینودشت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، علی اخوان گفت: در راستای ایجاد هم افزائی توان دستگاه های متولی امور کنترل و نظارت بر کارگاه های مشمول قانون کار و با هدف تسریع در رفع موانع ایمن سازی کارگاه های پر خطر، در تاریخ 28 مرداد ماه از کارگاه ها و تونل های معدن زغالسنگ تخت شرکت البرز شرقی واقع در شهرستان مینودشت بازرسی شد.

وی افزود: در این بازدید که با حضور  بازرسان کار استان و رئیس اداره کار شهرستان، نمایندگان دادستان، سازمان صمت و نظام مهندسی معدن انجام شد، ضمن بررسی روند رفع نواقص ایمنی مشاهده شده در بازرسی های قبلی علی الخصوص رفع نواقص سیستم تهویه و سیستم های نگهداری تونل ها و کاهش معوقات مطالبات کارگران، از اقدامات صورت گرفته توسط مدیریت مجموعه، تقدیر شد.

همچنین نواقص جدید مشاهده شده در این بازدید به کارفرما کارگاه ،جهت تسریع در رفع نواقص ابلاغ شد.

رئیس بازرسی کار استان گلستان در ادامه با بیان اینکه صیانت از نیروی کار و تامین امنیت جانی کارگران شاغل در معدن از تکالیف اصلی کارفرمایان است،گفت: برخورداری از کار شایسته و حفظ سلامت و جان کارگران از حقوق اولیه آنها بوده و بازرسی کار وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در حراست از این حقوق کارگران هیچگونه مماشاتی با متخلفان نخواهد داشت.

اخوان گفت: در ادامه بازدید از این کارگاه، مشکلات  پیش روی این واحد  همچون راهکارهای تسریع در احداث شبکه برق جهت راه اندازی کامل سیستم تهویه معدن مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد موارد از طریق مراجع ذیربط مورد پیگیری قرار گیرد.

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.