نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی نشست صمیمی با کارآفرینان، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان و کریمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان سعیدمازندرانی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی ، در خصوص اهمیت کارآفرینی و توسعه آن،گفت: از آنجایی که کارآفرین سمبل تلاش و موفقیت است پس می توان کارآفرینی را یک عامل کلیدی برای سازو کار اقتصادی دانست.کارآفرینی بعنوان راهکاری موثر در ایجاد اشتغال مولد و پایدار بوده وهمچنین  موجبات افزایش سرمایه گذاری و سود آوری را در کشور فراهم می کند.

وی در ادامه اظهار داشت: استفاده از توان و ظرفیت بالای کانون و مراکز مشاوره کارآفرینی دارای مجوز استان در کارگروههای تخصصی مرتبط را نیاز استان دانست.

در ادامه مدیر کارآفرینی و اشتغال موسی بی باک ضمن تبریک فرا رسیدن هفته جهانی کارآفرینی ، اهداف و وظایف کانون کارآفرینی و مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی ، و نقش موثر  آنها در ارتقاء و توسعه فرهنگ کارآفرینی استان ، را تشریح نمود.

در ادامه جلسه غفاری رئیس پارک علم و فناوری گلستان ، به بیان پتانسیل و ظرفیت بالای پارک علم و فناوری استان در زمینه هایی چون: ارائه انواع آموزشهای تخصصی به نوآوران و صاحبان ایده و کارآفرین، حمایتهای مالی و غیرمالی از استارت آپهاو مشاغل نوپا  و دانش بنیان، پرداختند .

وی در ادامه اعلام نمودند : پارک برای تعامل هرچه بیشتر با اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و مراکز مرتبط با حوزه کارآفرینی دارای مجوز از آن اداره کل  ،آمادگی لازم را دارد.

 کریمی ؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان ، در خصوص جایگاه کانون کارآفرینی گفت : کانون کارآفرینی استان می تواند با شرکت در کارگرو های تخصصی مرتبط در استان ، زمینه‌ساز فعالیت‌های بسیار خوبی در بحث اشتغالزایی و توسعه کارآفرینی بوده و بازوی اجرایی دولت در انجام بسیاری از سیاست گذاری های دولت باشد.

در ادامه کارآفرینان استان به بیان مشکلات موجود در مسیر کانون کارآفرینی پرداخته و اعلام کردند : کانون برای حمایت از کارآفرینان نیازمند پشتیبانی کلیه دستگاههای ذی مدخل در استان و مدیریت در برنامه‌ریزی‌ها است؛ چراکه فکرها و ایده‌های خوب نیازمند پشتیبانی هستند. 

کارآفرینان راهکارهای خود را در خصوص ایجاد ارتباط معنادار و پایدار بین فعالیتهاي کارآفرینانه، فضاي کسب و کار و تولید با استفاده از توان وتخصص  مشاورین مراکز مشاوره کارآفرینی به متقاضیان در خصوص مباحث قانونی و حقوقی و ارائه راهکارهاي تامین مالی طرحهاي نوآورانه، بیان کردند.

 

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.