نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از برخورداری 83 درصدی بانوان از تسهیلات مشاغل خانگی در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، موسی بی باک در جلسه ای با حضور سمن های فعال در حوزه اشتغال اظهار کرد: از سال 92 تا کنون 6 هزار 900 طرح، تسهیلاتی به ارزش 54 میلیارد تومان دریافت کردند که 83 درصد این تسهیلات به بانوان پرداخت شد.

وی افزود: از سال گذشته تا کنون نیز 30 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی پرداخت شد که 52 درصد آن متعلق به جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی است.

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال گلستان به مهارت آموزی به عنوان کلید اشتغالزایی اشاره و تصریح کرد: هرچه مهارت آموزی بیشتر باشد نرخ مشارکت اقتصادی بالاتر می­رود و مردم باید نگاهشان را به کسب تحصیلات بالا همراه با مهارت معطوف کنند.

وی اذعان کرد: در حال حاضر بیش از 70 درصد افراد جویای کار فاقد مهارت لازم هستند و این فرصت خوبی است که برای مهارت آموزی به سراغ طرح کارورزی بروند.

بی باک تاکید کرد: باید برای رشته های نوین مانند فناوری اطلاعات و همچنین شبکه ای کار کردن وقت بیشتری بگذاریم و در پی این هستیم در رشته های سنتی بازنگری کنیم.

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با اشاره به حضور فعال بانوان در طرح های اشتغالزای روستایی گفت: در بعضی از روستاها کارهای بسیار مفیدی اجرا شده و روستائیان تسهیلات خوبی دریافت کردند و در حال حاضر ما جزو سه استانی هستیم که 50 درصد از طرح های آن مختص بانوان است.

غیناقی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری نیز در این جلسه گفت: هدف ما این است که ارتباط بین سمن ها و دولت نزدیکتر شود و در این ارتباط نزدیک بین مردم و دولت به چالش ها و ارائه راهکارهای مثبت بپردازیم تا مسئله اشتغال بانوان حل شود.

وی در مورد فعالیت هایی که در حوزه بانوان در سال جدید صورت گرفته اشاره وتصریح کرد: طرح بانویار، کارآفرینی، نمایشگاه های بانوان و تجلیل از کارآفرینان از جمله طرح هایی بود که در جهت تقویت بانوان پیگیری کردیم.

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.