نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

اولین برنامه کافه کارآفرینی در شرق استان گلستان برای اولین بار با موضوع ارگونومی گردشگری با محوریت صنعت بوم گردی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی گلستان، اولین برنامه کافه کارآفرینی با موضوع ارگونومی گردشگری و با محوریت صنعت بوم گردی با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و جمعی از کارآفرینان و صاحبان سرمایه در گنبد برگزار شد.

در این مراسم موسی بی باک مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: هدف از برگزاری کافه کارآفرینی، ایجاد فضایی صمیمی جهت برقراری ارتباط بین کارآفرینان با سرمایه گذاران، دانشجویان، دولت، دیگر کارآفرینان و سایر اعضاء اکوسیستم کارآفرینی بمنظور شکل گیری شبکه های بسیار روان، بین افکار مختلف جهت خلق نوآوری است.

وی افزود: کافه کارآفرینی پایه و اساسی برای شخصیت دادن به کارآفرینان، کانون کارآفرینی استان و همچنین موجب تقویت اکوسیستم کارآفرینی منطقه می شود.

بی باک تصریح کرد: محل کافه خیلی مهم نیست بلکه آنچه حائز اهمیت است، راحتی و فضای آزادی است که باعث انتقال دانش و تجربه و در نهایت امر تبدیل دانش به اقتصاد می شود.

علی قزلسفلو راهبر کارآفرینی استان نیز با تقسیم رفتار کارآفرینانه به چهار گروه سازنده، فرصت طلب، متخصص و نوآور، اظهار کرد: افراد سازنده علاقه دارند در شکل‌گیری کسب‌وکار نقش مهمی داشته باشند، در بسیاری صنعت‌ها حضورداشته و موفق بوده‌اند و تیم سازی برایشان آسان است. افراد فرصت‌طلب، دائم در حال بررسی گزینه‌های مختلف برای پول‌ساز کردن کسب‌وکار هستند، دوست دارند در هر سه تا پنج سال در صنعتی درآمدزا فعالیت کنند و بعد، از آن خارج شوند و انتخاب بهترین فرصت برایشان دشوار است.

وی ادامه داد: متخصص‌ها، در تأمین رضایت مشتریان متخصص هستند و دوست دارند در صنعت خاص برای سال‌ها حضورداشته باشند، افراد بسیار تحلیل‌گری هستند و رشد دادن کسب‌وکار برایشان دشوار است. افراد نوآور، بزرگ‌ترین هدفشان در کسب‌وکار ارائه محصول یا خدماتی است که زندگی مردم را تغییر دهد، آن‌ها به کسب درآمد چندان توجهی ندارند و اگر شرایط  محیا شود دوست دارند محصولات خود را به‌صورت رایگان به مردم عرضه کنند و در کل نگاه کسب و کارانه ندارند.

کامیار عادل مجری طرح باشگاه کارآفرینان نوجوان استان نیز اظهار کرد: برای شروع کسب و کار ابتدا باید مسیری که قرار است در کسب‌وکار طی کنید را مشخص نمایید و اگر چیزی را نمی‌دانید، علاوه بر جستجو و تلاش خود، می توانید از تجربه دیگران استفاده کنید.

وی بزرگ‌ترین آفتی که گریبان‌گیر نسل جوان شده است را پرداخت نکردن هزینه رشد عنوان کرد و افزود: برای موفقیت در مسیر کسب‌وکار می‌توان بین مفید یا مهم بودن، انتخاب کرد و در کل می‌توان فردی بود که نظاره‌گر باشد یا خود دست به عمل بزند.

 

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.