نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

صعود کوهنوردان کارگر گلستان به قله تل انبار

رییس انجمن کوهنوردی کارگری گلستان از اولین صعود کوهنوردان کارگر استان در سال 98 به ارتفاعات 3030 متری تل انبار شهرستان گرگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش کارگری گلستان، مجتبی قربانی گفت: در این صعودکه روز جمعه 23 فروردین انجام شد، 5 ورزشکار کارگر از شهرهای مختلف استان حضور داشتند.

کوه تل انبار به ارتفاع۳۰۸۰ متر می باشد، این رشته کوه یکی از منابع اصلی تأمین آب شهر گرگان است که متشکل از دره‌های متعددیست که انتهای این دره به آبشار دوقلو زیارت ختم می‌شود.
کوه جنگل تل انبار در فاصله ۲۳ کیلومتری جنوب گرگان ودر ۶ کیلومتری شمال غربی روستای چهارباغ قرارگرفته است. ارتفاع آن از سطع دریا ۳۰۳۰ ‏متر است و سرچشمه رودهای چهار باغ، سوته رود و خاصه رود می باشد.
آبشارهای دره تل انبار در استان گلستان واقع است. این دره در نزدیکی روستای زیارت واقع شده.این دره متشکل از ۵۳ آبشار ۲ الی ۴۰ متری است که ۲۰ آبشار آن بیش از ۱۰ متر ارتفاع دارند.
برای بازدید از این آبشارها نیاز به مهارت های فنی و تجهیزات فرود است. ۲۵ آبشار در این دره نیازمند فرود با طناب است. فصل مناسب برای عبور از این دره از اول تیرماه تا نیمه اول شهریورماه است.

صعود کوهنوردان کارگر گلستان به قله تل انبار

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.