صعود تیم کوهنوردی کارگران گرگان به قله قوچگر

صعود تیم کوهنوردی کارگران گرگان به قله قوچگر

کوهنوردان کارگر استان گلستان به ارتفاعات 2 هزار و 950 متری قوچگر صعود کردند.

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش کارگری استان گلستان، کوهنوردان کارگر گلستانی دیروز به قله قوچگر شهرستان مشهد صعود کردند.

همایش کوهنوردی کارگران کشور و صعود به قله قوچگر که با حضور کوهنوردانی از 16 استان انجام شد، از ساعت 6 صبح جمعه 21 اردیبهشت از مشهد آغاز شد و به سمت روستای دیزباد واقع در 80 کیلومتری اسن شهرستان حرکت کردند و ساعت 11 به قله قوچگر رسیدند. در این صعود 115 نفر از کارگران و کوهنوردان از سراسر کشور حضور داشتند.

مراسم افتتاحیه صعود سراسری کوهنوردان کارگر کشور به قله قوچگر با حمایت شرکت ایران خودرو خراسان در سالن اجتماعات تلاش مجموعه فرهنگی ورزشی کارگران شماره یک مشهد با حضور مدیران استانی و شهرستانی و کوهنوردان کارگر سراسر کشور برگزار شد.

در این همایش 16 استان کشور و حدود 115 کوهنورد شرکت کردند که در این صعود گروه های ۵ نفره شامل دو کوهنورد مرد، دو کوهنورد زن و یک سرپرست حضور داشتند.

مجتبی قربانی، ستاره سحر مرادی و سعید ثمری کوهنوردان کارگر گلستانی بودند که در این صعود حاضر بودند.

روستای دیزباد از توابع شهرستان نیشابور است که در حدود ۷۰ کیلومتری مشهد از مسیر جاده مشهد – نیشابور قرار دارد. راه دسترسی به این روستا از سمت مشهد بعد از توربین های بادی و شهرک بینالود در سمت راست جاده است. این روستا با آب و هوای نسبتا سرد و کوهستانی و باغ های سرسبز (در فصول گرم سال) یکی از زیباترین روستاهای رشته کوه بینالود است.

در مسیر رودخانه این روستا، چندین چشمه وجود دارد که آخرین چشمه دقیقا در دامنه قله قوچگر قرار گرفته است. روستای دیزباد به دلیل داشتن مناظر زیبا و چشم نواز و همچنین قرار گرفتن در مسیر قله قوچگر، هرساله پذیرای تعداد زیادی از مردم به ویژه کوهنوردان است.
جالب است بدانید در سال ۱۳۴۸ نام دیزباد به عنوان یکی از معدود روستاهای صددرصد باسواد ایران در یونسکو به ثبت رسید

مسیر دیگر صعود به قله قوچگر، روستای گرینه است که به دلیل شیب تند قله از این سمت، کمتر برای صعود انتخاب می شود.

مدت زمان تقریبی پیاده روی از روستای دیزباد تا پای قله یک و نیم ساعت و مدت زمان تقریبی صعود از پای قله دو و نیم ساعت می باشد.

صعود تیم کوهنوردی کارگران گرگان به قله قوچگر

 


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: