نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گلستان از افزایش سهم برخورداری زنان از آموزش های مهارتی زنان این استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گلستان، سیدعلیرضا حسینی طلب با اشاره به نقش زنان در اقتصاد جامعه و افزایش سهم بری در تحصیلات دانشگاهی گفت: با افتتاح مرکز آموزش های تخصصی خواهران در شهرستان کردکوی در قالب 4 کارگاه آموزشی و توسعه آموزش های مهارتی در مرکز خواهران گرگان وهمچنین دومنظوره شدن سایر مراکز چتر حمایتی آموزش های فنی حرفه ای جهت بانوان جهش چشمگیری داشته است.
وی بیان داشت: اجرای آموزش های کارآفرینی و برگزاری استارت آپ ایده های ایجاد کسب و کارهای ویژه بانوان در تابستان سال جاری روند توسعه فرآیندمهارت آموزی و حمایت از اشتغال بانوان در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان را سرعت بخشید.
حسینی طلب تصریح کرد: سهم زنان از زیر 30 درصد در سال 1396 به 33 درصد در سال 1397 رسیده و در شش ماهه سال جاری به 34 درصد رسیده است و پیش بینی میگردد تا در پایان به رقم 35 درصد افزایش پیدا کند.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای گلستان ابراز امیدواری کرد: با توجه به اینکه بانوان بخش زیادی از گروه های هدف بخش خصوصی آموزش های فنی وحرفه ای استان را شامل میشوند، ارتقاء شاخص نرخ فعالیت بانوان در حوزه های مختلف را شاهد باشیم.

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.