نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

 

 اولین جلسه شورای مهارت استان در سال 98 با هدف تبیین و تشریح طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی با حضور علی نذیری سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، سیدعلیرضا حسینی طلب مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای و اعضای شورای مهارت استان در محل استانداری گلستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گلستان، نذیری سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در این جلسه گفت: مهارت آموزی یک ضرورت است و طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی با توجه به قرار داشتن در اسناد بالا دستی و مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، از اهمیت فراوانی برخوردار است.
سیدعلیرضا حسینی طلب مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن تبیین و تشریح طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی، اظهار کرد: این طرح در راستای اجرایی نمودن بند 2 سیاست های کلی اشتغال، ابلاغ مقام معظم رهبری و بند 5 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی با رویکرد ایجاد بسترهای لازم برای اشتغال مولد و پایدار و همچنین استمرار و تثبیت اشتغال فرصت های موجود و مورد نیاز جامعه بویژه در مشاغل خرد و خانگی با استفاده از ظرفیت های بخش غیر دولتی در توسعه آموزش های مهارتی است.
وی افزود: تعهد استان در طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی در سال گذشته 1200 نفر بود که عملکرد این اداره کل 1207 نفر ثبت شد.
وی همچنین تصریح کرد: در سال 97، 447 بنگاه اقتصادی در سامانه ثبت و این آموزش ها در 207 حرفه آموزشی به مهارت آموزان در محیط کار واقعی ارائه شد.
حسینی طلب گفت: تعهد این طرح در سال جاری 1951 نفر است که تاکنون 935 نفر در 397 بنگاه اقتصادی مشغول به فعالیت هستند.
از مهمترین مصوبات این جلسه،اعلام اولویت های دستگاه های عضو شورای مهارت استان در خصوص اجرای این طرح،همکاری اتاق اصناف با بنگاه های اقتصادی متقاضی مشارکت در طرح و ایجاد سازوکار برای تسریع و تسهیل و تخفیف در هزینه های صدور مجوز فعالیت، اطلاع رسانی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان به واحدهای شهرستانی در خصوص معافیت قانون کار برای بنگاه های اقتصادی مشارکت کننده در طرح در حین آموزش و پذیرش مهارت آموزان،اطلاع رسانی تامین اجتماعی استان به شعب شهری در خصوص معافیت کار از قانون بیمه تامین اجتماعی و پیشنهاد تشکیل کمیته های مهارت در شهرستان ها با نظارت فرمانداران، است.
شایان ذکر است اعضای شورای مهارت استان شامل معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار،مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای ، مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی، نماینده اتاق اصناف، نماینده تشکل کارگری، نماینده تشکل کارفرمایی، مدیرکل تامین اجتماعی، مدیرکل صنعت،معدن و تجارت و نماینده سازمان های نیروهای مسلح است.

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.